Úředničtí parazité šlapou lidem po krku čím dál více. Vždyť žijete z jejich práce, varuje ekonomka

14.02.2020 13:42

Státní správa čím dál silněji decimuje lidi, kteří ji živí, zuří ekonomka Markéta Šichtařová, která všem připomněla, že úředníci, kteří šlapou na krk živnostníkům a podnikatelům, jsou na nich závislí, protože právě tito živnostníci zaměstnávají občany, nabízejí služby a vyrábějí produkty, které prodávají. A úředníci z této produkce žijí.

Úředničtí parazité šlapou lidem po krku čím dál více. Vždyť žijete z jejich práce, varuje ekonomka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová
reklama

Ekonomka Markéta Šichtařová má stále větší obavy z toho, jak se rozrůstá státní Velký bratr, jak roste počet kontrol, byrokratických pravidel a snah všechno monitorovat. Nechybí ani snaha motivovat zákazníky k bezhotovostním platbám, protože ty se dají lépe sledovat.  

Stát roste, soukromý sektor se smršťuje. Neboli ten, kdo nic neprodukuje, roste z životních funkcí toho, kdo produkuje. Parazitický státní organismus vysává hostitelský soukromý. Kam až? Kde je ten zlom, za kterým hostitel zkolabuje?“ zeptala se Šichtařová na blogu iDNES.cz.

Šichtařovou částečně uklidňuje, že ve Francii či Švédsku vidíme, že stát může být ještě mohutnější a jeho občané to i tak dokážou přežít. Ale není to útěcha nijak valná. Zdá se jí, že různá byrokratická pravidla vymýšlejí lidé, kteří sedí v Praze v teple svých kanceláří a nedokážou si představit, že jejich nové nařízení může být posledním hřebíčkem do rakve, která definitivně pohřbí chuť živnostníka na venkově zaměstnávat jiné lidi nebo po státu nic nechtít a jen se živit sám.

„Myslím, že vůbec není daleko pravdě onen vtip, jak chlapeček přijde k americkému prezidentovi a říká mu: ‚Tatínek říká, že jste lhář!‘ A prezident mu odpoví: ‚To ale není tvůj tatínek!‘ Bylo by to celkem legrační, kdyby to nevystihovalo realitu,“ uzavřela varovně ekonomka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teroristé připluli s uprchlíky, padlo v ČT. A dokonce: Svhrli jsme Kaddáfího a s ním i Libyi

9:08 Teroristé připluli s uprchlíky, padlo v ČT. A dokonce: Svhrli jsme Kaddáfího a s ním i Libyi

„Někteří syrští džihádisté už se vmísili na čluny s migranty a podařilo se jim doplout do Evropy,“ u…