Úspory ve věznicích podle ministra Blažka: Pošleme vězně s náramkem domů

21.08.2012 16:18 | Zprávy

Nutnost šetřit na vězních, která oficiálně zlomila vaz jeho předchůdci,vzal ministr spravedlnosti Pavel Blažek zostra. Doporučuje, aby v některých případech bylo možné již po třetině trestu převést trest vězení na domácí vězení a poslat odsouzeného s náramkem domů, aby se uvolnilo místo ve věznici.

Úspory ve věznicích podle ministra Blažka: Pošleme vězně s náramkem domů
Foto: ods.cz
Popisek: Ministr spravedlnosti Pavel Blažek

Problém přeplněnosti věznic navrhuje ministerstvo spravedlnosti podle serveru Lidovky.cz řešit radikálně- vězni by měli po polovině trestu za určitých okolností přecházet do domácího vězení, a to i rozhodnutím ředitele věznice.

První náměstek ministra zodpovědný za vězeňství, Daniel Volák, uvedl, že ve vězeňství jsou nezbytné legislativní změny a navýšení alternativních trestů. Jako příklad bylo uvedeno odebrání řidičského oprávnění v případě zanedbání povinné výživy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

Tomio Okamura byl položen dotaz

Stíhání

Někde jsem četla, že za ty vaše plakáty chce policie stíhat i hnutí. Můžete mi vysvětlit, jak se jakékoliv hnutí stíhá? To jakože všichni členové nebo jak můžete stíhat hnutí? A co myslíte, jak soudy rozhodnou a kdy? Bude to ještě do voleb?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Všimněte si, co neřekl.“ Havlíček dal gól Baxovi z ODS

14:05 „Všimněte si, co neřekl.“ Havlíček dal gól Baxovi z ODS

V nedělní Partii na CNN Prima News se střetli vládní i opoziční politici – ministr kultury Martin Ba…