Ústavní soud se nebude zabývat stížností VV na církevní restituce

18.01.2013 12:58 | Zprávy

Ústavní soud se nebude zabývat stížností Věcí veřejných (VV) na církevní restituce, a to kvůli nedostatečnému počtu podpisů poslanců. Novinářům to dnes řekl předseda strany Radek John. VV podle něho nyní hledají pomoc u senátorů, aby stížnost "vrátili do hry". Věci veřejné žádají, aby soud zákon o majetkovém vyrovnání státu s církvemi zrušil.

Ústavní soud se nebude zabývat stížností VV na církevní restituce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ústavní soud

 Opoziční strana ve stížnosti na restituce žádala také to, aby Ústavní soud zrušil podmínku, že stížnost může podat nejméně 41 poslanců nebo 17 senátorů. Podle Johna je tato podmínka diskriminační. Soud se ale stížností z formálních důvodů odmítl zabývat a odložil ji, uvedl šéf VV.

Stížnosti připravuje i ČSSD a komunisté

Na senátory se strana obrátila s žádostí o pomoc dopisem, shání prý i poslance. "Naše dlouhodobé úsilí nevzdáváme. Budeme hledat podporu u všech, kteří nesouhlasí s podobou restitucí, jak je protlačila koalice," zdůraznil John.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

finance

Pane ministře, můžete prosím uvést o kolik jste zvýšil plat pracovníkům SSZ za dobu Vašeho působení? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl vyhlásil válku Oganesjanovi. Přepadli mu dceru

8:22 Rajchl vyhlásil válku Oganesjanovi. Přepadli mu dceru

Předseda strany PRO Jindřich Rajchl podal trestní oznámení na aktivistu Vojtěcha Pšenáka, asistenta …