Ústecká Krajská zdravotní dostala od ÚOHS pokutu 600.000 korun

11.02.2014 11:53

Ústecká Krajská zdravotní dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pokutu 600.000 korun. Chybovala při nákupu zdravotnických přístrojů pro traumatologické a onkologické centrum Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. ÚOHS to dnes uvedl v tiskové zprávě. Krajská zdravotní může proti pokutě ještě poslat rozklad k předsedovi ÚOHS Petru Rafajovi.

Ústecká Krajská zdravotní dostala od ÚOHS pokutu 600.000 korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Podle úřadu se Krajská zdravotní dopustila několika chyb. V zakázkách nebyly vymezeny podmínky v kritériu, které se týkalo nákladů na servis. Ze zadávacích podmínek nevyplýval obsah ani rozsah a podmínky servisu. Nebylo jasné, jak v tomto bodu bude Ústecká zdravotní nabídky firem hodnotit.

„Krajská zdravotní se tak dopustila porušení zásady transparentnosti, když předmět obou zakázek nevymezila v podrobnostech nezbytných pro zpracování nabídek," uvedl mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

Zadavatel také v obou zakázkách po firmách chtěl doklady, na které podle zákona neměl právo. „I tento postup zadavatele mohl ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvedl Švanda. Z 13, respektive 15 dodavatelů, kteří si vyzvedli dokumentaci k zakázkám, podal nakonec nabídku pouze jeden.

„Nelze vyloučit, že pokud by zadavatel požadoval pouze doklady stanovené zákonem, mohlo se zadávacího řízení zúčastnit větší množství uchazečů s potenciálně výhodnějšími nabídkami," dodal Švanda.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

Ing. Radovan Vích byl položen dotaz

Podle vás bychom měli být sobci a lhostejní k tomu, co se děje kolem nás?

Tvrdíte, že není v našem zájmu zapojovat se do konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem, ale lze před tím zavírat oči? Co kdyby se konflikt týkal nás? Taky byste tvrdil, že si musíme pomoc jen sami? Vždyť ani v minulosti to takhle nefungovalo. A co kdyby tento útok na Ukrajinu Rusku prošel hladce. Myslíte,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Strach Mikuláše Mináře. Naříká na vládu! A Rajchl mu ještě přidal

8:02 Strach Mikuláše Mináře. Naříká na vládu! A Rajchl mu ještě přidal

Ve svém pravidelném vysílání se předseda strany PRO Jindřich Rajchl věnoval například sankcím na rus…