Úsvit se pokusí zastavit tolik obávanou inkluzi

24.05.2016 16:10

Prezident Zeman vyslal jasný vzkaz, aby vládní koalice dál neničila české školství. Zeman přitom již dříve sdělil svůj názor na chystanou inkluzi: „Sděluji, že s tzv. inkluzí vyjádřily negativní stanovisko rady všech krajů, neboť její zavedení považují za předčasné, a to je další důvod, pro který zákon Poslanecké sněmovně vracím,“ uzavřel.

Úsvit se pokusí zastavit tolik obávanou inkluzi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman navštívil při příležitosti zahájení nového školního roku Základní školu Curieových

Úsvit proto ihned po projednání prezidentského veta bude žádat předřazení vlastní novely školského zákona, která umožňuje ředitelům škol zastavit inkluzi. Novela má poskytnout mentálně retardovaným dětem podporu potřebnou pro to, aby mohly žít plnohodnotné životy. Odmítá však takové experimenty, které by snížily kvalitu výuky na běžných školách.

Projednání novely z dílny Úsvitu je možná poslední možností, jak inkluzi od září zastavit. „Zákon proti inkluzi ve školství vláda odmítla, já však doufám, že prezidentský apel vezmou poslanci opozice i koalice vážně a náš návrh nyní podpoří," uvedl na tiskové konferenci předseda klubu Úsvitu Marek Černoch.

Místopředseda klubu Martin Lank dodal, že školský zákon Úsvit s ohledem na vzkaz prezidenta předřazuje i ostatním svým návrhům. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

21:15 Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

Chování vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) je za hranou právního státu, míní předseda hnutí SPD Tom…