Útok na Kliniku může podle starostky působit jako rozbuška

8. 2. 2016 13:11

To, co někomu může připadat jako malý incident, může podle starostky Prahy 3 Vladislavy Hujové (TOP 09) působit jako rozbuška v řešení extremistických tendencí. Řekla to dnes ČTK po jednání bezpečnostního grémia na radnici, které svolala kvůli útoku na autonomní centrum Klinika. Centrum, které sídlí na Žižkově, napadli v sobotu neznámí útočníci, do výlohy prý házeli světlice a dlažební kostky. Pražská policie prověřuje útok pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví, obecného ohrožení a poškození cizí věci.

Útok na Kliniku může podle starostky působit jako rozbuška
Foto: praha3.cz
Popisek: Vladislava Hujová, starostka Prahy 3 za TOP 09

„Policie v tuto chvíli řeší motivaci těch, kteří tam dlažební kostky a pyrotechniku házeli,“ řekla Hujová. Starostka nechce, aby se Praha 3 stala „kolbištěm“ mezi dvěma skupinami. Podle ní by se nyní měli vrcholní politici zaměřit na racionální řešení problému extremismu. „Situace má dvě roviny: bezpečnostní, kterou mohu řešit na úrovni policie, a politickou, která je podle mě závažnější,“ dodala Hujová.

Původní informace policistů hovořily o tom, že skupina maskovaných osob na centrum v žižkovské Jeseniově ulici naházela zápalné lahve. Klinika na svých internetových stránkách uvedla, že na ni zaútočili neonacisté, a to kameny a světlicemi, které v objektu zapálily část kavárny.

Podle informací, které mají policisté k dispozici, bylo v Klinice v době útoku 18 lidí, jeden z nich byl zraněn. „Případem se kriminalisté velmi intenzivně zabývají a já pevně doufám, že odhalení útočníků bude jen otázkou času,“ uvedl v tiskovém prohlášení ředitel krajského ředitelství policie hlavního města Prahy Miloš Trojánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jezinky, pozor! Jiří Ovčáček vidí nové nebezpečí migrace

6:40 Jezinky, pozor! Jiří Ovčáček vidí nové nebezpečí migrace

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček má za to, že se k životu probrala promigrační lobby, která se snaží oslab…