Útok spisovatelů na Karla Gotta byl úplně zbytečný. Jeho koncert v Lipsku se nekoná

11.08.2018 6:56 | Zprávy
autor: vef

Zpěvák Karel Gott se dostal na paškál Asociace spisovatelů. Protestují proti jeho říjnovému vystoupení v rámci Roku české kultury v Lipsku. Koncert se však nekoná. O případu píše MF Dnes.

Útok spisovatelů na Karla Gotta byl úplně zbytečný. Jeho koncert v Lipsku se nekoná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Gott

Část Asociace spisovatelů zaslala dopis pořadatelům s tím, že nesouzní se zpěvákovými hodnotovými postoji. Vadí jim Gottův podpis anticharty a jeho normalizační působení. Zvláštní však je, že žádný koncet Mistra, za jehož zrušení literáti bojují, nebude. 

„O vystoupení Karla Gotta projevil zájem management Plesu v Opeře Lipsko spolu s radnicí města Lipska. Mělo jít o půlhodinové vystoupení v rámci zahájení Českého roku kultury v Lipsku. Jednání o možné spolupráci trvala několik měsíců, ale nakonec jsme se na ní nedohodli,“ uvedl k tomu programový koordinátor Martin Krafl. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trojští koně a zlaté záchody. Studio k Ukrajině se změnilo v bojiště

17:26 Trojští koně a zlaté záchody. Studio k Ukrajině se změnilo v bojiště

„Rusové postupují pomalu. Řeči, že se na Ukrajině válčí za ČR, jsou zbytečné,“ řekl Jindřich Rajchl …