Útok spisovatelů na Karla Gotta byl úplně zbytečný. Jeho koncert v Lipsku se nekoná

11.08.2018 6:56 | Zprávy

Zpěvák Karel Gott se dostal na paškál Asociace spisovatelů. Protestují proti jeho říjnovému vystoupení v rámci Roku české kultury v Lipsku. Koncert se však nekoná. O případu píše MF Dnes.

Útok spisovatelů na Karla Gotta byl úplně zbytečný. Jeho koncert v Lipsku se nekoná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Gott

Část Asociace spisovatelů zaslala dopis pořadatelům s tím, že nesouzní se zpěvákovými hodnotovými postoji. Vadí jim Gottův podpis anticharty a jeho normalizační působení. Zvláštní však je, že žádný koncet Mistra, za jehož zrušení literáti bojují, nebude. 

„O vystoupení Karla Gotta projevil zájem management Plesu v Opeře Lipsko spolu s radnicí města Lipska. Mělo jít o půlhodinové vystoupení v rámci zahájení Českého roku kultury v Lipsku. Jednání o možné spolupráci trvala několik měsíců, ale nakonec jsme se na ní nedohodli,“ uvedl k tomu programový koordinátor Martin Krafl. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Filip Turek byl položen dotaz

Kdo vás poškozuje?

Podle mě to ani není potřeba, jelikož vy se poškozujete svými činy a chováním sám. Nemyslíte? A to, že chcete odevzdat řidičák, není to jen předvolební gesto, které pak nenaplníte? Protože, co vám brání ho odevzdat už teď, když jste se k té rychlé jízdě, která je o papíry, vlastně už dávno přiznal?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Američané, Turci, Maďaři a Slováci prý vyhodili Zelenského od stolu

8:10 Američané, Turci, Maďaři a Slováci prý vyhodili Zelenského od stolu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se sice účastnil slavnostní večeře členských států NATO, al…