Utopit Čaputovou. Drsný výrok lidovce má dohru. Čunek a další reagují

21.03.2019 14:42

Člen jihomoravského krajského výboru KDU-ČSL Marek Venuta se rozhorlil v diskuzi o potratech a slovenskou prezidentskou kandidátku Zuzanu Čaputovou poslal do vody s kamenem na krku. Lidovci po něm požadují omluvu, exministr zemědělství Marian Jurečka však tvrdí, že Venuta to má právo říkat. Píše o tom Deníkn.cz.

Utopit Čaputovou. Drsný výrok lidovce má dohru. Čunek a další reagují
Foto: Repro ČT
Popisek: Zuzana Čaputová, zvolená prezidentka Slovenska
reklama

Venuta svou větu, aby lidé hodili Čaputovou s mlýnským kamenem na krku do vody, napsal v diskuzi o slovenské prezidentské kandidátce a byla věnována všem těm, kteří schvalují potraty. Příspěvek sice následně smazal, ale stojí si za ním. „Je-li někdo pro špatnou volbu, tedy smrt dítěte v lůně matky, nemá a nemůže mít můj hlas. Lepší kdyby jí na krk přivázali mlýnský kámen a vhodili do vody,“ napsal ve směru k Čaputové. 

Anketa

Dostane se TOP 09 do příští Poslanecké sněmovny? Ať už sama, či v rámci předvolebního spojenectví?

5%
95%
hlasovalo: 11329 lidí

Deníku N pak uvedl, že je zastáncem lidského života až po smrt. Odvolal se také na Ježíše a Matoušovo evangelium. Zároveň vůči ženám, které podstoupí interrupci, nesmířlivě používá slovo vražedkyně. 

Strana sice chce po Venutovi za jeho radikální výroky omluvu, poslanec Marian Jurečka je smířlivý. „Beru to jako jeho osobní prohlášení, na které má samozřejmě plné právo,“ uvedl s tím, že on sám by však taková slova nepoužil. Odouzení za výroky se pak Venuta dočkal od senátora Jiřího Čunka, ale i poslanců Marka Výborného a Jana Bartoška.  

Na slova Venuty poukázal na svém facebookovém profilu také Martin Freund, bývalý český politik a psycholog. „Že vedení strany vyzvalo Venutu k omluvě, považuju za důležité. Podobné pitomosti prostě musí být aspoň reflektované. To, že náš prezident řekne v každé větě nepřijatelných pitomostí deset, neznamená, že bychom měli začít být hluší, lhostejní a bezradní k jakékoli blbosti kolem nás. Někdy mám trochu pocit, že se to začíná dít,“ podotkl Freund.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zneužitý Donutil. Tohle nevěděl a nelíbí se mu to. Kdyby to bylo poprvé...

15:00 Zneužitý Donutil. Tohle nevěděl a nelíbí se mu to. Kdyby to bylo poprvé...

„Nechápu, že si tohle někdo může dovolit, aniž by se mě zeptal,“ reagoval herec Miroslav Donutil na …