Uvidíte, jak budou lidé na Krymu vítat ukrajinské vojáky. Zelenskyj naznačil, co se blíží

13.11.2022 6:51 | Ze sítí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém sobotním vyjádření avizoval, že ukrajinský postup osvobozením Chersonu ani zdaleka nekončí a podobné snímky, jaké k nám v posledních hodinách míří ze znovu dobyté regionální metropole – kde davy lidí v ulicích vítají ukrajinské vojáky – budou brzy k vidění i z dalších aktuálně okupovaných míst Ukrajiny. „Bude tomu stejně v Heničesku a v Melitopolu. Přijedeme také do všech našich měst a vesnic na Donbasu,“ prohlásil Zelenskyj a naznačil, jak dle něj bude vypadat osvobození Krymu.

Uvidíte, jak budou lidé na Krymu vítat ukrajinské vojáky. Zelenskyj naznačil, co se blíží
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj ve svém sdělení připomenul, jak Rusové ještě nedávno po svých „referendech“ tvrdili, že je Cherson „navždy ruský“ a deklarovali, že jej nikdy neopustí, přesto však po osmi měsících ruské síly z města – po dlouhém obklíčení a špatných logistických podmínkách – uprchli a Rusko tak definitivně ztratilo jediné regionální ukrajinské centrum získané během letošní invaze.

Po osvobození města vyšlo najevo, že ruské síly zničily většinu kritické infrastruktury a Zelenskyj znovu zopakoval, že se nyní bude jeho země prvořadě soustředit na to, aby byly komunikační sítě, dodávky vody, tepla i elektřiny opět v provozu. „Všechno obnovíme, věřte mi,“ uklidnil chersonské obyvatele, kteří během dneška i včerejška konec ruské okupace mohutně oslavovali v ulicích a vítali první ukrajinské vojáky, což je dosti odlišná situace oproti té z prvních měsíců války, kdy naopak tamní obyvatelé do ulic vycházeli proto, aby proti okupaci svého města protestovali.

Nadšení neskrývá ani ukrajinský prezident. „Dnes jsme všichni společně nadšení. Nevím, jestli se mezi námi najde alespoň jeden člověk, který neviděl video, na němž naši Chersonští vítají ukrajinské obránce. A takových pozdravů uvidíme ještě mnoho. V těch městech a vesnicích, které jsou stále pod okupací. Na nikoho nezapomínáme, nikoho neopustíme,“ vyjádřil se.

Následně Zelenskyj poděkoval všem, kteří se uplynulé měsíce podíleli na osvobození Chersonu, ale také obráncům bojujícím v dalších částech země a doplnil, že stejná situace, jakou nyní můžeme vidět v souvislosti s Chersonem, se odehraje i na dalších okupovaných místech Ukrajiny.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: rak

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

20:28 Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

Ostravák, komentátor a úspěšný bloger Ladislav Větvička byl hostem moderátora Tomáše Lukavce v jeho …