Už čtyři šmejdi museli skončit, filmařka očekává další

21.09.2013 15:26

Dokumentární film Šmejdi upozornil na jeden z nešvarů v České republice – předváděcí akce, kde někdy docházelo k nátlaku či vyhrožování. Česká obchodní inspekce (ČOI) tento týden informovala, že už čtyři firmy pořádající takové akce mají odebrané živnostenské oprávnění. Režisérka filmu Silvie Dymáková ale věří, že to jsou pouze první vlaštovky.

Už čtyři šmejdi museli skončit, filmařka očekává další
Foto: Hans Štembera
Popisek: Silvie Dymáková
reklama

„Mám radost, něco takového bylo potřeba, vnímám je jako první vlaštovky. Něco takového bylo potřebné od té doby, kdy Česká obchodní inspekce uložila firmám pokuty. Jsem ráda, že tažení pokračuje odebíráním živnostenských oprávnění. Věřím, že nezůstane jenom u těchto čtyř, ale že firem s odebranými živnostenskými listy přibude,“ uvedla režisérka v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Nyní si ale potřebuje dát od tématu odstup, je jím už „přehlcena“. „Nicméně mě zajímá, jaký je vývoj. Osobně se ale už více neangažuji. Ale ještě mě čeká v souvislosti se šmejdy předávání petice, která proti nim byla napsána, ta má 181 000 podpisů,“ dodává Silvie Dymáková.

Její „malý“ film měl překvapivě obrovský úspěch. „Mě by v životě nenapadlo, že to bude mít takovou rezonanci, i protože to vzniklo jako dobrovolná aktivita. Chtěla jsem dělat osvětu mezi seniory, ale potom si to samo prorazilo dveře tam, kde před tím byla zeď,“ říká režisérka s tím, že je ráda, jakou pozornost toto téma v současnosti má.

„Chodí mi mnoho e-mailů i dopisů. Nad těmi ručně psanými dopisy se velmi dojímám, poznáte v nich písmo starého člověka. Když je čtu, tak vím, že film splnil svůj účel. Příjemně mě překvapily i reakce mladých lidí, kteří začali se svou babičku více komunikovat. To je pro mě obrovské zadostiučinění,“ dodává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti jsou jiní, než je jejich obraz. Řeči o svobodě, a pak první podpoří cenzuru. Nacher ukazuje, co s nimi hrozí

14:11 Piráti jsou jiní, než je jejich obraz. Řeči o svobodě, a pak první podpoří cenzuru. Nacher ukazuje, co s nimi hrozí

„Je třeba obnažit, demaskovat, co jednotlivé politické subjekty navrhují. V tomto případě Piráty, pr…