Už je to tady. Probíhá pokus o popravu primátora Svobody a jeho lidí

23.05.2013 10:05 | Zprávy

Náměstek primátora za TOP 09 Tomáš Hudeček navrhl na dnešním jednání zastupitelstva odvolání celé rady včetně primátora Bohuslava Svobody (ODS). Radní by měli být odvoláváni postupně. Dosud opoziční ČSSD navrhla odvolání primátora, náměstka primátora a radního pro dopravu Josefa Noska (ODS) a radní Aleksandry Udženije (ODS). Komunisté chtějí odvolat celou radu.

Už je to tady. Probíhá pokus o popravu primátora Svobody a jeho lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exprimátor Prahy Bohuslav Svoboda

Návrhy musí nejdříve zastupitelé odsouhlasit a zařadit do programu jednání. Náměstek primátora Tomáš Hudeček (TOP 09) svůj návrh při jednání zastupitelů nezdůvodnil. Důvodem odvolání tří radních jsou pro ČSSD problémy v resortech dopravy, financí a majetku, řekl předseda zastupitelského klubu ČSSD Miroslav Poche. Na návrhu se shodl klub jednomyslně, dodal.

"V oblastech, které má ve své kompetenci, primátor Svoboda naprosto selhává. Finanční situace města je neudržitelná, městská policie se nevzpamatovala z více než ročního bezvládí, v dopravním podniku je v důsledku personální politiky primátora naprostý chaos," vyjmenoval.

Komunisté navrhli odvolání celé rady

K socialistům se přidali i komunisté, kteří ústy zastupitelky Marty Semelové navrhli odvolání celé rady. Jedním z důvodů, které Semelová uvedla, je například finanční situace v dopravním podniku.

TOP 09 v pondělí vypověděla koaliční smlouvu s ODS. Zdůvodnila to neshodami v radě a údajnou neschopností ODS spravovat důležité oblasti, především dopravu, finance a majetek. S tím ODS nesouhlasí a krok TOP 09 označila za "zcela bezprecedentní".

Ve třiašedesátičlenném zastupitelstvu má TOP 09 26 členů, druhá ODS 20 zástupců, ČSSD má 14 hlasů a komunisté tři. ODS po volbách v roce 2010 obešla vítěznou TOP 09 a uzavřela koalici s ČSSD. Koaliční uskupení se ale zhruba rok po volbách rozpadlo a ODS začala spolupracovat s TOP 09.

V deset hodin bylo schváleno, že hlasování o odvolání rady a primátora proběhne tajně - prostřednictvím hlasovacích lístků, a zároveň bylo hlasování zahájeno. Hlasovat se bude do půl jedenácté, a poté budou vyhlášeny výsledky.


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr, čtk

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …