Už mi tu není dobře. Apolena Rychlíková má depresi. Okusila západ a teď je z Česka zklamaná

24.09.2021 15:20 | Ze sítí

Volební kampaň v Česku a udělování novinářských cen zdeptalo novinářku Apolenu Rychlíkovou z webu A2larm, která se proslavila odhalením skandálu kolem Dominika Feriho. „Česko už nedokážu vnímat jako zemi, kde mi vůbec může být dobře, natož mým dětem,“ říká. Stěžuje si, že ve volbách se probírají témata jako „muslimská Evropa“ či zda je zákaz spalovacích motorů komunismus. „Sociální otázky, stát, programové diskuze, hodnotová nadstavba už neexistují. Zbyl laciný nacionalismus, tvrdošíjné odmítání reality a polarizace debaty i společnosti,“ stýská si a budoucnost vidí černě.

Už mi tu není dobře. Apolena Rychlíková má depresi. Okusila západ a teď je z Česka zklamaná
Foto: repro Facebook
Popisek: Levicová publicistka Apolena Rychlíková

Anketa

Vadí vám, že se premiér Babiš ,,kamarádí" s Viktorem Orbánem?

7%
85%
hlasovalo: 36005 lidí

Touhu opustit Českou republiku získala novinářka A2larmu na udělování cen European Press Prize v Berlíně. Bylo to prý poprvé. „Považuji se za dost odolného člověka, kterej hodně vydrží, koneckonců ‚bojovat‘ je jeden z mých životních principů možná až moc nezdravě zakořeněných," říká Apolena Rychlíková.

Její depresi prohloubila vrcholící kampaň německých voleb. „Čtu si o tom, jak u nás strany, které mají hrozně moc řečí o západu a budoucnosti, špekulují o ‚muslimské Evropě (Což by se líbilo Benjaminu Kurasovi) a o tom, že nařizovat někomu konec spalovacích motorů je ‚komunismus‘. Sociální otázky, stát, programové diskuze, hodnotová nadstavba už neexistují. Zbyl laciný nacionalismus, tvrdošíjné odmítání reality a polarizace debaty i společnosti. Úpadek české veřejné debaty takřka ve všech oblastech je brutální. Je bolestivý a je projevem totální kapitulace na jakékoliv hodnoty, ale i racionalitu. Z Česka se regulérně stává země, kde alternativou k Babišovi je jen o trochu menší posranost a blouznění, jen trochu menší populismus, jen trochu menší vypočítavost,“ stěžuje si novinářka.

„Česko už nedokážu vnímat jako zemi, kde mi vůbec může být dobře, natož mým dětem. Po naší, polistopadové generaci se chtělo, ať okusí západ, je vzdělaná a odvážná. Škoda, že i když se část té generace o přesně tohle pokusila, je jí to kvůli politické reprezentaci a obecnému klimatu v Česku vlastně akorát na škodu. Kognitivní disonance očekávání versus realita, ve které žijeme, je brutální,“ posteskla si Apolena Rychlíková a dodala, že podle ní se situace ještě zhorší.

Do Rychlíkové se pustil Marek Švehla z Respektu: „No a tyhle postoje, kdy někdo nakoukne do Berlína a hned propadá depresi, a pak láme hůl nad každým, kdo se po svém a třeba daleko od našeho ideálu snaží o dohodu tedy a teď, jsou součástí celýho problému.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus pochybuje: Covid a veletoč. Hledejme za tím farmaceutické společnosti

19:44 Klaus pochybuje: Covid a veletoč. Hledejme za tím farmaceutické společnosti

Den vzniku samostatného Československa je příležitostí vzpomínat, ale také připomínat. Jakou cestou …