Už není mezi námi. Covid: Českem běží oznámení. A tvrdá výčitka

18.11.2020 7:21

Řada lidí už má opatření určených na boj s koronavirem plné zuby. Proto 17. listopadu protestovali na Václavském náměstí v Praze, odkud volali, že žádají konec covid teroru, trvají na odložení roušek a že nejsou žádné ovce, se kterými bude vláda manipulovat. Jenže mezitím v jihlavské nemocnici zemřela na covid zdravotní sestra. Bylo jí teprve 39 let. Studenti medicíny se zlobí...

Už není mezi námi. Covid: Českem běží oznámení. A tvrdá výčitka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soumrak, ilustrační foto
reklama

Na Václavském náměstí v Praze se sešly tisíce lidí. Demonstranti požadovali konec „covidového teroru“ a odložení roušek. Mezi demonstranty se objevil i zamračený pán v masce Fantomase a řada transparentů, na kterých lidé dávali najevo, že nejsou ovce.

Anketa

Dělá prezident Zeman svou práci dobře? (Ptáme se od 18.11.2020)

80%
20%
hlasovalo: 20145 lidí

Pouhý týden před touto demonstrací zemřela v jihlavské nemocnici na covid zdravotní sestra. Bylo jí teprve 39 let a zůstala po ní opuštěná rodina.

„Zemřela jedna z nás - zdravotní sestra Kateřina Šestáková," stojí ve veřejném oznámení na sociální síti Facebook jihlavské nemocnice. Sestřička, která řadu let pracovala na ortopedicko-traumatologickém oddělení prohrála boj s nemocí covid-19.

„Náročnou práci zdravotní sestry vykonávala velmi zodpovědně, pečlivě a její vztah k pacientům byl příkladný. Byla kamarádská, skromná a s každým si ráda popovídala. Její smích byl pověstný a nakažlivý. (...) Pacienti oceňovali její pozitivní přístup. Byla velmi komunikativní, ráda se s nimi bavila a dokázala je rozesmát,“ píše se v oznámení.

Do nemocnice sestřička nastoupila po studiu v roce 2001. Byla to prý usměvavá žena, milá a příjemná kolegyně. V roce 2013 se jí narodila dcera Anetka. Holčička tedy letos oslavila 7. narozeniny. A bohužel přišla o maminku.

Studenti 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy její nenadálý odchod postavili do kontrastu proti již zmínění demonstraci na Václavském náměstí.

„Dnešní veřejný příspěvek nemocnice Jihlava. V Praze mezitím skandují tisíce lidí, že už moc chtějí na pivo, a že nejsou ovce. Tak pěkný státní svátek nám všem...,“ napsali v Den boje za svobodu a demokracii studenti.

Poslední rozloučení se sestřičkou proběhne 18. listopadu od 14. hodin, v kapli Ústředního hřbitova v Jihlavě. Od tohoto dne bohužel současně platí také omezení, které na pohřbech dovoluje účast maximálně patnácti osob.

Smutná zpráva

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

20:12 Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

Miroslav Kalousek (TOP 09) po dvaadvaceti letech složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně chce dát pros…