Už se nenecháme zotročit. ODS vzpomíná na odchod vojáků SSSR

21.06.2021 13:02 | Ze sítí

Dnes si připomínáme výročí 30 let od definitivního odchodu sovětských vojsk z Československa. K věci se na sociálních sítích vyjádřilo hned několik vrcholných představitelů Občanské demokratické strany. Je prý potřeba stále připomínat. Při cestě domů zahrál Sovětům prý i Michal Kocáb. A udělali jsme tak opravdu tečku za normalizačním žalářem? Velký bratr na východě údajně nespí.

Už se nenecháme zotročit. ODS vzpomíná na odchod vojáků SSSR
Foto: Jdeme do toho spolu
Popisek: SPOLU - koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09

Poslanec a ekonomický expert partaje Jan Skopeček se domnívá, že pokud byla společnost u nás po roce 1989 v něčem jednotná, byl to právě požadavek na odchod sovětské armády. „Na základě uzavřené mezivládní dohody trval více než rok a 21. června 1991 odjel z ČSFR poslední sovětský transport. Dočasnost jejich pobytu se tak po 23 letech definitivně uzavřela,“ vypočítal poslanec.

Další modrý pták a starosta Prahy 9 Tomáš Portlík v souvislosti s odcházejícími vojáky mluví otevřeně o ruských okupantech, kterým při cestě domů hrál Frank Zappa a Pražský výběr v čele s Michalem Kocábem. Portlík se také domnívá, že je nutné si toto výročí stále připomínat.

Ostrými slovy nešetřila ani další poslankyně z ODS Jana Černochová. Okupace Československa byl dle ní doslova nemorálním a brutálním činem, při kterém zahynuly stovky lidí. „Odchod posledních sovětských vojáků byl symbolickou tečkou za normalizačním žalářem. Je třeba si to připomínat, abychom již nikdy nenechali náš národ zotročit. Díky, že jsme to dokázali udělat.“

Fanoušci ODS se v diskusi pod příspěvky představitelů ODS vesměs shodli, že Česká republika není žádnou ruskou gubernií a je prý dobře, že jsou sovětští komunisté pryč. Další zase apelovali, aby lidé na hrůzy normalizace nezapomínali a aby se náš stát nepřikláněl k „Velkému bratrovi na východě“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

15:49 Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

Ekonomka Hana Lipovská, členka Rady ČT a kandidátka Volného bloku Lubomíra Volného pro podzimní volb…