Už se rýsuje nástupce knížete na ministerstvu. Prý to může být...

18.01.2013 6:52

V případě úspěchu v přímé volbě prezidenta a postupu Karla Schwarzenberga (TOP09) na Pražský hrad by se uvolnil úřad ministra zahraničí. V kuloárech se již začíná mluvit o případných kandidátech. Podle deníku Insider by se hlavou české diplomacie měl stát někdejší velvyslanec v Moskvě Petr Kolář.

Už se rýsuje nástupce knížete na ministerstvu. Prý to může být...
Foto: MZV
Popisek: Diplomat Petr Kolář
reklama

Podle deníku Insider by měl být nástupcem Karla Schwarzenberga bývalý velvyslanec v Moskvě Petr Kolář, jenž z ministerstva zahraničí odešel teprve začátkem ledna. Nyní je ředitelem finanční skupiny PPF, patřící nejbohatšímu Čechovi Petru Kellnerovi, kde vede mezinárodní vztahy a na starosti má především asijské trhy.

Na Kolářovi se dle Insideru shodlo hned několik důvěryhodných na sobě nezávislých zdrojů. „Je kandidátem TOP 09, která si bude chtít ministerstvo nechat, a přitom nemá ve svých stranických řadách zkušené diplomaty,“ řekl zdroj z resortu zahraničí Insideru.

Diplomat Kolář působil jako velvyslanec v Moskvě od února 2011. V minulosti vedl české zastupitelské úřady v USA, Irsku a Švédsku. Byl také náměstkem ministra zahraničí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláčeli mě. Ale měl jsem pravdu! Prymula udeřil na média

13:27 Vláčeli mě. Ale měl jsem pravdu! Prymula udeřil na média

Na postu ministra zdravotnictví vydržel jen 39 dní, nyní radí premiéru Babišovi. Roman Prymula byl h…