Uzavřít hranice, deislamizovat! Trump a Wilders se po masakru v Nice utrhli ze řetězu

15.07.2016 10:46

Zatímco americký prezident Obama, jeho francouzský protějšek Hollande a unijní politici hovoří tradičně umírněně a s vytříbenou politickou korektností, Donald Trump či Geert Wilders hovoří otevřeně o válce. Nigel Farage obviňuje Evropskou unii.

Uzavřít hranice, deislamizovat! Trump a Wilders se po masakru v Nice utrhli ze řetězu
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Donald John Trump je americký obchodní magnát, politik, televizní hvězda a spisovatel

Ve svém prvním komentáři k teroristickému útoku v Nice, publikovaném kolem druhé hodiny v noci, vyjadřoval Wilders soustrast rodinám obětí. Před několika málo desítkami minut se však již prostřednictvím svého tweetu pustil tvrdě do islámu i muslimů. „Toto je válka. Nepolevím do té doby, než bude uzavřena hranice před muslimy a neproběhne deislamizace naší společnosti. Zastavme terorismus, zastavme islám,“ burcuje vůdce Strany pro svobodu, která je v posledních měsících nejpopulárnější stranou v zemi.

Podobně otevřeně se vyjádřil k masakru v Nice také republikán a potenciální prezident Spojených států Donald Trump. Také americký miliardář pronesl slova o válce. „Toto je válka, což tvrdím už dlouhou dobu. Vše se vymklo kontrole, a pokud něco neuděláme, bude se to ještě zhoršovat. Pokud budu zvolen americkým prezidentem, požádám proto Kongres o vyhlášení války s Islámským státem,“ konstatoval Trump ve svém vystoupení na Fox News a zkritizoval dále Obamu za to, že nechce nazývat věci pravým jménem.

S kritikou prezidenta Obamy se přidal i texaský senátor Ted Cruz, kterého Trump fakticky „vyřadil“ z boje o republikánskou prezidentskou nominaci. „Jde o třetí teroristický útok ve Francii za poslední rok. Řekněme si to na rovinu: Evropa se nachází ve stavu obležení. Musíme přestat zavírat oči před realitou a nazývat věci pravými jmény. Je třeba zabránit tomu, aby do Spojených států přicházeli zradikalizovaní muslimové. Obamova administrativa však toto nebezpečí trvale ignoruje,“ poukazoval Cruz.

V pořadu britské televize ITV „Good Morning Britain“ se k událostem v Nice vyjádřil i odcházející vůdce euroskeptické strany UKIP Nigel Farage. „Pokud máte smysluplně zabezpečené hranice, mohou žít stávají komunity v klidu a míru. Za velký problém považuji, že v loňském roce přišlo do Evropy 1,8 milionu migrantů. Nikdo z nich přitom neprošel žádnou bezpečnostní prověrkou. Islámský stát již před mnoha lety avizoval, že využije uprchlické vlny a zaplaví kontinent džihádisty. A teď to tady máme,“ dodal Farage.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Josef Provazník

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chcete prohlásit prezidenta nezpůsobilým?  Advokátka sepsala senátorům, co všechno je třeba. Nepotěší je

22:03 Chcete prohlásit prezidenta nezpůsobilým? Advokátka sepsala senátorům, co všechno je třeba. Nepotěší je

Senátní komise pro ústavu udělala první krok k převedení pravomocí prezidenta na jiné ústavní činite…