V Bílém domě prý znějí koledy, ale americký prezident myslí na Afghánistán

26.12.2014 9:29

Ve svátečním čase už tradičně popřál veselé Vánoce všem Američanům prezident Barack Obama, po boku mu stála jeho žena Michelle. Prezident zmínil konec mise v Afghánistánu a první dáma přiblížila atmosféru v Bílém domě.

V Bílém domě prý znějí koledy, ale americký prezident myslí na Afghánistán
Foto: Coca-Cola
Popisek: Santa Claus od Coca-Coly

 „Veselé vánoce všem,“ začal tradiční vánoční projev americký prezident. „Svátky v Bílém domě jsou úžasné. Zaplnili jsme chodby výzdobou, vánočními stromky a znějí tu koledy,“ cituje zpravodajský server Českého rozhlasu americkou první dámu.

Prezidentský pár popřál milionům Američanům přes televizní obrazovky. Kromě svátků ale Barack Obama zmínil také blížící se konec ozbrojené mise v Afghánistánu.

„Spojené státy jsou v soustavné válce už déle než třináct let. Příští týden skončí naše bojová mise v Afghánistánu. Tato země dostala díky mimořádnému nasazení našich mužů a žen v armádě příležitost k obnově. Také my jsme ve větším bezpečí, protože Afghánistán už nebude znovu zdrojem teroristických útoků,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak zpráskanej pes. Než Lipavský vyšel od Zemana, sesypalo se to

12:24 Jak zpráskanej pes. Než Lipavský vyšel od Zemana, sesypalo se to

Schůzka kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského s prezidentem Milošem Zemanem trvala asi 40 …