V Bílém domě prý znějí koledy, ale americký prezident myslí na Afghánistán

26.12.2014 9:29 | Zprávy

Ve svátečním čase už tradičně popřál veselé Vánoce všem Američanům prezident Barack Obama, po boku mu stála jeho žena Michelle. Prezident zmínil konec mise v Afghánistánu a první dáma přiblížila atmosféru v Bílém domě.

V Bílém domě prý znějí koledy, ale americký prezident myslí na Afghánistán
Foto: Coca-Cola
Popisek: Santa Claus od Coca-Coly

 „Veselé vánoce všem,“ začal tradiční vánoční projev americký prezident. „Svátky v Bílém domě jsou úžasné. Zaplnili jsme chodby výzdobou, vánočními stromky a znějí tu koledy,“ cituje zpravodajský server Českého rozhlasu americkou první dámu.

Prezidentský pár popřál milionům Američanům přes televizní obrazovky. Kromě svátků ale Barack Obama zmínil také blížící se konec ozbrojené mise v Afghánistánu.

„Spojené státy jsou v soustavné válce už déle než třináct let. Příští týden skončí naše bojová mise v Afghánistánu. Tato země dostala díky mimořádnému nasazení našich mužů a žen v armádě příležitost k obnově. Také my jsme ve větším bezpečí, protože Afghánistán už nebude znovu zdrojem teroristických útoků,“ uvedl.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že by se hnuly ledy? Bývalý Obamův muž uznal, že vláda USA končí. Starý pořádek také

9:52 Že by se hnuly ledy? Bývalý Obamův muž uznal, že vláda USA končí. Starý pořádek také

Prakticky v každém projevu Vladimira Putina i Si Ťin-pchinga se objevuje přání vytvořit tzv. multipo…