V Břeclavi neútočili všichni Romové, říká Šimůnková

21.04.2012 13:43

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková se vyjádřila v problémům v Břeclavi, kde Romové napadli chlapce, a nyní se chystá demonstrace extremistů. Podle ní je nutné neobviňovat všechny Romy.

V Břeclavi neútočili všichni Romové, říká Šimůnková
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Monika Šimůnková

„Chci podpořit iniciativu města pozvat obyvatele Břeclavi ke shromáždění na podporu zraněného Petra a jeho rodiny. Oceňuji kroky starosty Ryšavého a vedení města, kteří chtějí spolu s občany vyjádřit účast napadenému chlapci, ale zároveň všem lidem nejen ve městě rozhodně ukázat, že situaci dokáží řešit sami, bez extremistů z Dělnické mládeže a příznivců DSSS,“ zdůraznila Šimůnková.

Potlačme princip kolektivní viny

„Určitě je nutné spáchaný útok rázně a jednoznačně odsoudit a trvat na dopadení a přísném potrestání jeho pachatelů. Zároveň je však třeba připomenout, že šlo o individuální čin, který nemůže být na principu kolektivní viny přenášen na všechny Romy,“ dodala s tím, že je nutné být opatrný před extremistickými stranami, které se snaží získat si sympatie veřejnosti na takto závažných událostech.

„Se starostou města je v pravidelném kontaktu ředitel Agentury Martin Šimáček,“ uvedla Šimůnková. Břeclav je totiž jednou z lokalit, kde Agentura působí. „Tento incident spolupráci města a Agentury nepřeruší. Naopak po zklidnění situace společně s vedením města a občany zasedneme k pracovnímu jednání a společně naplánujeme další opatření na zvýšení bezpečnosti a prevenci kriminality ve městě.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

17:35 Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se důrazně ohradil proti všem kritikům, kteří mu vyčítají…