V Břeclavi neútočili všichni Romové, říká Šimůnková

21.04.2012 13:43

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková se vyjádřila v problémům v Břeclavi, kde Romové napadli chlapce, a nyní se chystá demonstrace extremistů. Podle ní je nutné neobviňovat všechny Romy.

V Břeclavi neútočili všichni Romové, říká Šimůnková
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Monika Šimůnková
reklama

„Chci podpořit iniciativu města pozvat obyvatele Břeclavi ke shromáždění na podporu zraněného Petra a jeho rodiny. Oceňuji kroky starosty Ryšavého a vedení města, kteří chtějí spolu s občany vyjádřit účast napadenému chlapci, ale zároveň všem lidem nejen ve městě rozhodně ukázat, že situaci dokáží řešit sami, bez extremistů z Dělnické mládeže a příznivců DSSS,“ zdůraznila Šimůnková.

Potlačme princip kolektivní viny

„Určitě je nutné spáchaný útok rázně a jednoznačně odsoudit a trvat na dopadení a přísném potrestání jeho pachatelů. Zároveň je však třeba připomenout, že šlo o individuální čin, který nemůže být na principu kolektivní viny přenášen na všechny Romy,“ dodala s tím, že je nutné být opatrný před extremistickými stranami, které se snaží získat si sympatie veřejnosti na takto závažných událostech.

„Se starostou města je v pravidelném kontaktu ředitel Agentury Martin Šimáček,“ uvedla Šimůnková. Břeclav je totiž jednou z lokalit, kde Agentura působí. „Tento incident spolupráci města a Agentury nepřeruší. Naopak po zklidnění situace společně s vedením města a občany zasedneme k pracovnímu jednání a společně naplánujeme další opatření na zvýšení bezpečnosti a prevenci kriminality ve městě.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečný útok! Halík vypustil text, kterým vyděsil Petra Žantovského. Jde o ČT a také Milion chvilek

8:13 Nebezpečný útok! Halík vypustil text, kterým vyděsil Petra Žantovského. Jde o ČT a také Milion chvilek

TÝDEN V MÉDIÍCH Kde bere člověk, který se nazývá teologem, odbornou kompetenci k tomu posuzovat komp…