V ČT došlo na projekt online placení daní. Střetli se šéf Finanční správy a hoteliér

10.12.2017 15:15

O on-line daňovém úřadu, který stanovuje za svou prioritu budoucí ministryně financí Alena Schillerová (ANO), se v pořadu Otázky Václava Moravce rozhovořil šéf Generálního finančního ředitelství Martin Janeček. Své k problematice daní řekl také hoteliér a daňový poradce Jan Rambousek.

V ČT došlo na projekt online placení daní. Střetli se šéf Finanční správy a hoteliér
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

„Dá se to vskutku do dvou let zavést. Diskutujeme o tom nějakou chvíli, promýšlíme celý ten záměr. Mělo by jít o komunikaci s finančním úřadem tak, jak dnes komunikujeme například s bankou prostřednictvím bankovnictví. Během dvou let bychom vskutku chtěli zpříjemnit komunikaci s finanční správou,“ řekl šéf Generálního finančního ředitelství Martin Janeček. 

„Předpokladem je například to, že když budete podávat daňová přiznání, nemuseli by občané skenovat nejrůznější potvrzení, ta by se generovala v rámci toho portálu,“ dodal Janeček.

„Nastupující elektronizace je sice potřebná, ale znamená to neuvěřitelnou zátěž podnikatelů. Pakliže by to vše bylo na dobrovolné bázi, jako třeba banky, tak je to v pořádku,“ obává se povinnosti Rambousek. Janeček však odmítl, že by tyto služby byly povinné. 

Rambousek se pak vyjádřil i k novému zákonu k dani z příjmů, kdy se obává, že systém zjednodušit příliš nelze. Bojí se, aby to nedopadlo jako se zákonem o EET, kdy je zákon zpřesňován mnoha metodickými pokyny. „Vnímám tyto obavy, ale musím říci, protože jsem členem toho projektu, že se dělá maximum pro to, aby se tyto obavy nenaplnily,“ poznamenal Janeček, jenž následně obhajoval EET. On sám nevěří, že by výběr daní klesal, jak se leckdy ozývá. Stejně tak obhajoval kontrolní hlášení DPH. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Budou žaloby? Umělec si často dělá p*del ze Zemana, Babiše, Okamury. Teď sbírá milion na výstavu

16:50 Budou žaloby? Umělec si často dělá p*del ze Zemana, Babiše, Okamury. Teď sbírá milion na výstavu

Grafický designér Tomáš Břínek, jenž je znám pod zkratkou TMBK, byl hostem pořadu Epicentrum na serv…