V ČT pustili Okamuru, na internetu se rozjelo peklo. Vztek, smutek, nadávky a hlavně návrhy

25.05.2022 15:25 | Ze sítí

Český Twitter měl v úterý večer a neděli ráno co řešit. Návštěva Tomio Okamury u Světlany Witowské přiměla některé k poznámce o dobytku, zatímco některé dámy snily, jak předsedovi SPD „ruší zubní kartu“.

V ČT pustili Okamuru, na internetu se rozjelo peklo. Vztek, smutek, nadávky a hlavně návrhy
Foto: Screen vysílání ČT 24
Popisek: Světlana Witowská poslouchá Tomia Okamuru

Anketa

Jste pro schválení „manželství pro všechny“?

3%
95%
hlasovalo: 15864 lidí
„Jestli tady někdo požádá o humanitární dávku pět tisíc korun a zároveň jezdí v autě za několik milionů, tak si myslím, že je adekvátní, aby z nás nedělal hlupáky. A aby to auto kdyžtak prodal, vždyť jsou to dražší auta, než má průměrný Čech.“

Výrok Tomio Okamury z pořadu Interview ČT24, kam si jej pozvala Světlana Witowská, rozbouřil český Twitter. Stejně jako dřívější slova předsedy SPD, že vláda pomáhá Ukrajincům a na české občany kašle.

A nejspíš i jeho odpověď na dotaz moderátorky, zda mu nevadí, že bychom obchodovali se zemí, která rozpoutala válku.

„Dobytek. Právě teď live,“ vyťukal u televize do twitterové aplikace novinář Jindřich Šídlo.

V diskusi se pak ještě blýskl popisem poslance Okamury slovy „ústavně nejvýše postavený rasista“.

Lékař Lukáš Korbel mu doporučil se nerozčilovat, neb má hypertenzi, ale souhlasil, že „je to strašný dobytek“.

Další přispěl názorem, že Tomio Okamuru strašně „sere“, že není místopředseda Sněmovny a nemá erární BMW s majáčkem, tak ho jiným závidí. „Se zalkni, závistivý lakomý řidiči plyšáků,“ dodal.

Zcela hájena ale nezůstala ani Světlana Witowská. Zatímco Okamurovi příznivci jí čárkovali, kolikrát předsedovi SPD skočila do řeči, druhé straně vadilo, že se na „dobytka“ usmívala. „Pokud se při jeho rasistických výletech paní moderátorka směje a není schopna ho ukočírovat, je to bohužel vizitka ČT. Tady asi platí jediné, na hrubý pytel hrubá záplata,“ nabádal uživatel Tomáš Hudec.

A pan Daniel Pánek, zjevně se Šídlem sympatizující, dokonce poznamenal: „Říkám to nerad, ale namazal si paní redaktorku na chleba. Takhle se ho fakt nezbavíme“.

Jiní ovšem moderátorku vzali v ochranu. Michaela Kudláčková, někdejší dětská herecká hvězda, doporučovala: „Jako za to, na ní křičel, vyjížděl a tykal jí, mu měl někdo obratem zrušit zubní kartu“.

A bývalá redaktorka Českého rozhlasu, nyní důchodkyně Jana Hrbková, si představila, že by Okamuru měla v pořadu ona. „To je takový zmetek a parchant, že nemám slov. Mít ho u mikrofonu, tak nevím, jak bych ho vydržela,“ vyznala se. Uznání od ostatních diskutujících získala alespoň za to, že vydržela poslouchat celý pořad, což se prý rozhodně nepodařilo každému.

Jiný se zasnil, jak se v devadesátých letech dokázala společnost postavit proti tomu, když na pravici „vysírali plešatý jelita“ a že by si to teď měla zopakovat proti „týhle špíně“.

Na Twitteru jsou ovšem i fanoušci Tomio Okamury, což se ukázalo ve vlákně pod příspěvkem předsedy SPD. Tam se především většina shodla na velmi slabém výkonu moderátorky Witowské.

„Redaktorka je až neuvěřitelně hloupá, tak ubohý výkon redaktorky TV jsem již dlouho neviděl. Pan Okamura, musím uznat, naopak exceloval,“ zaznělo. A padl i názor, že redaktorčina jediná snaha zdiskreditovat Tomio Okamuru neuspěla, takže hvězda ČT zesměšnila jen sama sebe.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

8:47 Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

Senát zkritizoval veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíků…