V Jihlavě demonstruje Dělnická mládež. Proti samostatnému Kosovu

18. 2. 2012 15:37

Několik desítek členů sdružení Dělnická mládež, organizace spjaté s krajně pravicovou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS), se dnes před 14:30 vydalo na pochod ulicemi Jihlavy. Pochod je oficiálně zaměřen na podporu Srbska a proti násilnému odtržení provincie Kosovo. Na účastníky pochodu čeká na náměstí Svobody asi 200 antifašistů.

V Jihlavě demonstruje Dělnická mládež. Proti samostatnému Kosovu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pochod proti Romům
reklama

Pochod měl začít ve 14:00, krátce předtím před novináře předstoupil svolavatel akce Erik Lamprecht a postěžoval si na postup policie. Účastníkům pochodu se podle něj nelíbí, že byli lustrováni; na postup policie podají stížnost. Oznámil také, že pochod začne se zpožděním. Pochod měl začít přímo na autobusovém nádraží, jeho účastníci se však sešli před budovou nádraží, čímž podle magistrátu spáchali přestupek. Není to však prý důvod k ukončení akce.

Obyvatele čekají dopravní omezení

Pochod vede po trase od autobusového nádraží po Fritzově a Havlíčkově ulici na náměstí Svobody, kde mají zaznít projevy. Zpátky na autobusové nádraží mají účastníci pochodu jít ulicemi Tolstého a Jiráskovou.

Už před polednem se v ulicích objevily první policejní hlídky. Nejvíc jich bylo vidět na autobusovém nádraží a na náměstí Svobody. Nad městem prolétával policejní vrtulník. Na pochod dohlíží také specialisté na problematiku extremismu. Demonstrace si ve městě vyžádala některá dopravní omezení.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To podělali? Milion chvilek: Jasné informace. Nebudou rádi

20:01 To podělali? Milion chvilek: Jasné informace. Nebudou rádi

Moderátorka Jana Bobošíková tentokrát v pořadu JB Talk internetové XTV přivítala politologa Jana Kub…