V Maďarsku vyhodili italského fotbalového trenéra, aby je nenakazil koronavirem, psaly noviny. Jenže je to jinak...

28.02.2020 14:09

Dle iDNESu si koronavirus měl v Maďarsku vyžádat novou oběť – italského fotbalového trenéra týmu Budapešti Giuseppeho Sannina. „Jsi Ital, můžeš mít koronavirus, takže tě tady už nechceme,“ mělo uvést vedení klubu dle iDNESu. Česká facebooková stránka, která informuje o dění v Maďarsku, však uvedla, že to bylo trošku jinak.

V Maďarsku vyhodili italského fotbalového trenéra, aby je nenakazil koronavirem, psaly noviny. Jenže je to jinak...
Foto: repro Facebook
Popisek: Fotbalový trenér týmu Budapest FC Honvéd Giuseppe Sannino
reklama

Server iDNES.cz přišel se zprávou, že italský trenér Giuseppe Sannino v maďarském fotbalovém klubu Budapest FC Honvéd byl odvolán kvůli koronaviru. „Jsi Ital, můžeš mít koronavirus, takže tě tady už nechceme,“ mělo uvést vedení klubu dle iDNESu. „Honvéd je odhodlán reagovat na zdravotní krizi a zmírnit šíření epidemie. Jako preventivní opatření jsme se rozhodli angažovat dočasnou náhradu, abychom ochránili naše fanoušky, hráče a kolegy z klubu,“ oznámili údajně představitelé týmu v prohlášení.

Celý článek ZDE

Anketa

Bojíte se koronaviru?

39%
61%
hlasovalo: 9684 lidí

Kromě Giuseppe Sannina měl být odvolán i další Ital z klubu – asistent trenéra Alessandro Recenti. Další ligové utkání, které má být proti týmu Diósgyőri VTK, bude koučovat István Pisont.

Server iDNES na konci článku ještě dodal, že Sanninovi je šedesát dva let a v klubu je již od loňského května. Dříve prý pak trénoval italské kluby, avšak spíše ty v nižších třídách. Kromě Itálie působil v Anglii, kde trénoval druholigový Watford, ale také řecký Levadiakos.

Tato zpráva však dle facebookové stránky „Co se děje v Maďarsku?“, což je stránka, která sleduje nejnovější dění v této ne příliš vzdálené zemi, je zavádějící. „Fotbalový klub Honvéd Budapešť se domluvil na dočasném odstavení z tréninků se svým italským koučem Giuseppem Sanninem a jeho asistentem Alessandrem Recentim kvůli situaci kolem koronaviru. Trenéři pátého týmu první ligy měli být v kontaktu s lidmi z oblastí zasažených nákazou,“ uvedla v prvním odstavci stránka.

Ta poté psala, že tato zpráva byla přejata právě výše zmíneným iDNESem, který však v článku uvedl, že kouč byl rovnou odvolán, což však ze žádného vyjádření týmu FC Honvéd nevyplývá. iDNES však neměl být jediný, kdo přejatou zprávu lehce upravil. Dle této stránky, informující o stavu v Maďarsku, přejal text i server Eurofotbal.cz či Sport.cz.

Fotogalerie: - Náměstí Borise Němcova

Slavnostní přejmenování náměstí Pod kaštany na nám...
Pražský primátor Zdeněk Hřib
Slavnostní přejmenování náměstí Pod kaštany na nám...
Slavnostní přejmenování náměstí Pod kaštany na nám...
Slavnostní přejmenování náměstí Pod kaštany na nám...
Slavnostní přejmenování náměstí Pod kaštany na nám...

„Včera přitom Honvéd zveřejnil vzkaz trenéra fanouškům. Sannino říká, že se cítí dobře, nemá žádné příznaky a práci týmu teď akorát nějakou dobu bude řídit na dálku. I on zdůrazňuje, že k odstavení od týmu se rozhodl s vedením klubu společně,“ byl zakončen příspěvek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...

21:41 Šlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...

Soud uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) vinným z křivé výpovědi v kauze zneužití Vojenského …