V Německu jdou do aukce Hitlerovy obrazy včetně Prahy v mlze
10.06.2015 6:07
Německá aukční síň Weidler se chystá vydražit 14 akvarelů někdejšího nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Součástí prodeje je také obraz s názvem Prag im Nebel (Praha v mlze), uvedl norimberský aukční dům ve svém katalogu. Aukce se uskuteční v termínu od 18. do 20. června.
Dominantou Prahy v mlze jsou věže Týnského chrámu, které stejně jako další významné pražské stavby halí žlutomléčný opar. K obrazu náleží také těžítko z říšského kancléřství a vůdcova pamětní kniha. Tento balíček je oceněn přinejmenším na 20.000 eur (548.000 korun).
Cena ostatních obrazů, které Hitler namaloval v letech 1904 až 1922, je stanovena od tisíce do 45.000 eur (zhruba 1,2 milionu korun). Nejdražší položkou je obraz bavorského zámku Neuschwanstein, který pro sebe ve druhé polovině 19. století nechal postavit král Ludvík II. Bavorský.
Vaše vláda nálepkuje dost často, vy hlavně a chcete bojovat proti dezinformacím, ale jdete podle vás příkladem? Je podle vás v pořádku, že někoho obviníte a pak nejste schopný u soudu říci, na základě čeho a svá obvinění doložit? A omluvíte se SPD nebo se odvoláte?
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.