V Norsku se bude od září rozhodovat v kauze Michaláková

28.07.2015 16:21 | Zprávy
autor: jzd, čtk

Zástupkyně rodiny Evy Michalákové v úterý prozradila, že by norská krajská sociální komise měla v září začít rozhodovat o tom, zda Michaláková dostane zpět do péče své dva syny Denise (10) a Davida (6), které jí norské úřady odebraly v květnu 2011 kvůli podezření na zneužívání a zanedbávání.

V Norsku se bude od září rozhodovat v kauze Michaláková
Foto: wikipedia
Popisek: Norská vlajka

Michaláková je nyní na pár dní v Česku a v srpnu se chce vidět s mladším synem. Se svými právníky a zástupci Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí (ÚMPOD), který její případ rovněž také řeší, chce nyní sladit postup. Podstoupit by měla i psychologické vyšetření, které bude zaměřeno například na zhodnocení schopností starat se o děti. Jeho výsledky pak mají norským institucím posloužit jako podklad pro rozhodování.

Michaláková podala žádost o přezkoumání svého případu a vrácení svých dvou synů koncem loňského roku. Podezření na zneužívání a zanedbávání se po odebrání dětí totiž nepotvrdilo. Soud ale považoval zjištění za závažná a chlapce nechal u pěstounů. Matka tak viděla mladšího chlapce naposledy v březnu a se starším nemá žádný kontakt. Podle lednové dohody by nicméně děti měla potkat dvakrát ročně na 15 minut. Mezitím už ale norský úřad Barnevernet navrhl, aby matka byla zbavena rodičovských práv k oběma dětem a mladšího hocha adoptovali jeho pěstouni, a tak není vůbec jisté, zda úřady matce setkání povolí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…