V SPD došla trpělivost. Bouchlo to: V Bruselu vládnou „Zelení Khmerové“. A Piráti? Chtějí tady provincii EuroReichu!

24.07.2021 21:00 | Zprávy

„Když nevystoupíme z Evropské unie, Brusel naši zemi zničí, čím dříve odejdeme, tím lépe,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec a místopředseda hnutí SPD Radim Fiala. Poukazuje na „šílenosti“, které nám unie vnucuje: „Chce zničit národy imigrací a islamizací, chce rozbít společnost a rodiny ideologií genderu a zničit ekonomiku zeleným údělem,“ varuje. Zostra se opřel do Pirátů, kteří se zasazují o rozšíření většinového hlasování v Evropské radě. Obvinil je za to z vlastizrady a označil za kolaboranty.

V SPD došla trpělivost. Bouchlo to: V Bruselu vládnou „Zelení Khmerové“. A Piráti? Chtějí tady provincii EuroReichu!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Fiala

Váš volební program nese název Naše vlast, naše rodiny, náš bezpečný domov. Co jsou hlavní priority pro budování naší vlasti?

Náš program má desítky normostran. Ale stručně – chceme, aby Česká republika byla znovu suverénním soběstačným ekonomicky prosperujícím a svobodným státem. Odmítáme masovou imigraci, islamizaci a diktát Bruselu a cizích velmocí. Naše země musí být znovu naše. Hájíme tradiční hodnoty a rodiny. Slušný a pracující člověk je pro nás na prvním místě. Program si lze přečíst ZDE.

V Poslanecké sněmovně jste se během červencové schůze snažili prosadit návrh, který by ukončil zneužívání dávek nepřizpůsobivými. Ze strany opozice byl návrh blokován. Vy jako předseda poslaneckého klubu o tom máte asi nejlepší přehled – co se kolem něj odehrálo a jaká je tedy aktuálně situace s tímto návrhem? Podaří se jej do voleb schválit?

Chceme, aby každý, kdo porušuje zákony ČR a čerpá sociální dávky, aby o ně přišel. Jde o úmyslné porušování zákonů. Hnutí SPD má jedno z volebních hesel Slušný člověk na 1. místě. Bohužel nám přijetí tohoto zákona blokují Piráti, pan Čižinský z KDU-ČSL a další aktivisté. Jim zřejmě nevadí zneužívání sociálních dávek, jim nevadí porušování zákonů ze strany nepřizpůsobivých, jim nevadí, že to zaplatíme my všichni. Ale budeme bojovat, 30. července je náš zákon znovu zařazen na pořad mimořádné schůze Sněmovny.

„Evropská unie chystá brutální zdražování. Bude to znamenat dramatický propad životní úrovně občanů“, psal jste na svém facebookovém profilu. Šlo o balíček k plnění emisních cílů. Jaká jsou podle vás největší rizika tohoto balíčku?

EU chce zakázat auta na benzín a naftu. Elektroauta budou drahá a přitom nevýkonná. Nelze je ani prakticky uhasit při haváriích. Nejsou dobíjecí kapacity, auta mají krátký dojezd, nabíjí se dlouho. Opatření EU budou likvidovat ekonomiku v oblasti automobilového průmyslu přes energetiku po leteckou či lodní dopravu. Budou znamenat drastické zdražení elektřiny, automobilů, topení či dopravy. Dokonce se chystají i emisní povolenky na vytápění budov, což lidem prodraží topení a bydlení. Připomeňme, že Green Deal EU, z něhož tato šílená opatření vycházejí, podpořil premiér Andrej Babiš. Podporují to i Piráti a demoblok.

Zelený úděl EU má stát biliony korun naši zemi a biliony eur státy EU.  Evropská komise dle dokumentu vlády Ochrana klimatu ČR předpokládá, že náklady na dosažení uhlíkové neutrality v ČR budou až dvojnásobné ve srovnání se starými členskými státy EU a odhaduje je až na stovky miliard korun ročně po dobu minimálně 20 let. Zelený úděl, který bude stát Evropskou unii biliony eur a naši zemi biliony korun po koronavirové krizi, může zasadit smrtelnou ránu naší ekonomice.

Česká republika je z velké části závislá na uhlí a rovněž i na automobilovém průmyslu. Takovéto opatření zničí naši ekonomiku. Andrej Babiš si hraje na obhájce národních zájmů, ale v Bruselu všechno odkýve. EU svému boji proti CO2 říká „Zelený úděl“, ale jde spíše o zelený „Velký skok“ podle vzoru Mao Ce-tunga, který bude znamenat masakr evropské ekonomiky. Sluníčkářští fanatici se pro své revoluční záměry nezastaví před ničím. Připomeňme jen, že emise CO2 Evropské unie tvoří zhruba 10 procent emisí celosvětových. Takže i kdyby CO2 mělo na klima nějaký vliv, je to jen, jako když plivne. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe! Před těmito šílenostmi varují i mainstreamoví ekonomové…

Kdo třeba?

Třeba člen Národní ekonomické rady vlády Lukáš Kovanda. „Tak daleko jako EU ve snaze učinit ekonomiku klimaticky šetrnější nezachází žádné další hospodářství světa. EU má v plnění zelených cílů výrazně předběhnout jak Spojené státy, tak Čínu a všechny další ekonomické celky. Obyvatelé EU se tedy vskutku stanou součástí nebývalého společenského experimentu, který pro ně bude znamenat hlavně jedno: zdražování. Klimaticky šetrnější technologie a postupy jsou dražší, jinak by se již dávno využívaly přirozeně. Politici přitom sami žádné peníze nevydělávají. Disponují penězi firem a občanů. Firmy a občané EU se přitom nyní budou potýkat se zdražujícími automobily, letenkami, bydlením, energiemi, ale i zbožím z dovozu. To vše a mnohé další se v důsledku souboru klimatických opatření notně prodraží,“ upozornil ekonom Lukáš Kovanda.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Výborný

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

6:55 Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát na předvolebním mítinku v P…