V Senátu se chystá boj za práva českých držitelů zbraní

17.07.2019 22:58

Peticí LIGY LIBE „Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní“ se bude příští úterý 23. července od 10:30 hod. zabývat na veřejném jednání senátní výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice. Hlavním cílem hnutí je hájit práva každého slušného bezúhonného občana na zbraň či sebeobranný prostředek a proti populistickým zákazům v této oblasti. Hnutí reprezentuje práva 300 tisíc legálních držitelů zbraní. Podle vyjádření senátorů tak masivní petici v Senátu nepamatují.

V Senátu se chystá boj za práva českých držitelů zbraní
Foto: Archiv PČ
Popisek: Prezident spolku LIGA LIBE Pavel Černý, pplk. v.v.

Zástupci více než 102.000 signatářů nové petice Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní a lidskoprávní bezpečnostní organizace LIGA LIBE reprezentující práva více 300 tisíc legálních držitelů zbraní.

Podle Pavla Černého, prezidenta organizace LIGA LIBE, je na petici zajímavé, že se jedná nejen o podpisy držitelů zbraní, myslivců a sportovních střelců, ale při sběru podepisovaly i desetitisíce občanů nemajících vůbec zbrojní průkaz, od mládeže až po nejstarší seniory. Mezi častými petenty jsou rodiče dětí, kteří ani nemají zbrojní průkaz.   

  • Více jsme psali v rozhovoru s Pavlem Černým ZDE

Předsedajícím veřejného zasedání senátního výboru, který projedná novou petici LIGY LIBE Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní – podporující mimo jiné ústavní právo na zbraň, které navrhuje skupina senátoru zakotvit – bude senátor Jiří Drahoš. Ten však petici při červnovém přebírání petičních archů nesignoval, jelikož chtěl zůstat nestranný.

Anketa

Podporujete novou předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou?

6%
94%
hlasovalo: 7406 lidí

Opačný postoj zaujal předseda Senátu Jaroslav Kubera, jenž petici rovnou i vlastnoručně podepsal. Signatářem se mimo jiné stal i další senátor, generál Martin Červíček. Svůj podpis připojili také vysocí ústavní činitelé, jako například prezident republiky Miloš Zeman s první dámou, Andrej Babiš nebo také Radek Vondráček.

Lidskoprávní bezpečnostní organizace LIGA LIBE vyzývá zároveň držitele zbraní, aby na úterní veřejné senátní jednání dorazili osobně a senátoři tak mohli pocítit jejich podporu. Petiční archy s vlastnoručnímimi podpisy vážící kolem 100 kg předala organizace do rukou senátorů ve středu 12. června 2019 ve 12 hodin. Nyní senátorům, členům petičního výboru předloží také expertní i občanská stanoviska podložená fakty a zkušenostmi od nás i ze zahraničí.

reklama

autor: nab

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

15:30 A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

PENNY Market už dále nebude nabízet maso původem z Ukrajiny. Rozhodnutí obchodního řetězce přichází …