V Uherském Brodě prý pochybili dva důstojníci. Samotné střelbě se ale zabránit nedalo

23.04.2015 22:12

Česká televize informuje o počínání policie při střelbě v Uherském Brodě. Šetření ukázalo, že dva operační důstojníci pochybili, ale střelbě jako takové prakticky nebylo možné zabránit. Dnes už je také jasné, že „šílený střelec“ jednal zcela samostatně, nikdo ho ke střelbě nenaváděl. Ukazuje se také, že selhal operační důstojník.

V Uherském Brodě prý pochybili dva důstojníci. Samotné střelbě se ale zabránit nedalo
Foto: vlada.cz
Popisek: Premiér Sobotka uctil památku obětí v Uherském Brodě

„Střelec z Uherského Brodu neměl komplice a jeho motivem byly nejspíš situace v osobním životě i problémy se sousedy a úřady. Před dvěma měsíci v restauraci Družba zabil osm lidí a nakonec spáchal sebevraždu. Zásah policie proti němu byl ale v pořádku. Kontrola Policejního prezidia ukázala, že chybu při zákroku udělali operační důstojníci. Zásah mimo vlastní pravomoc pozdrželi. Celkově ale podle závěrů policisté postupovali správně," píše server.

Státní zástupce Roman Kafka prozradil, že v případu bylo vyslechnuto na tři sta svědků a byla provedena řada odborných expertiz. Šetření ukázalo, že střelce negativně ovlivnily i vztah k sousedům a jeho negativní vnímání úřadů. Faktem také je, že podobným případům nijak nejde zabránit, lze se jen pokusit o jejich předvídání.

Policie nyní šetří i selhání dvou policistů v akci, ale krajský ředitel policie ve Zlínském kraji Jaromír Tkadleček ujišťuje, že jejich počínání nijak neovlivnilo možné šance obětí na přežití. V době, kdy k možnému selhání došlo, nebyli postřelení lidé v restauraci již mezi živými. První dva policisté, kteří dorazili na místo, jednali podle šetření správně, ale selhal operační důstojník. 

reklama

autor: mp

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hoďte už na tu pomatenou čarodějnici síť!“ Leyenová rozzuřila české politiky. Vře to

18:23 „Hoďte už na tu pomatenou čarodějnici síť!“ Leyenová rozzuřila české politiky. Vře to

Hospodářský úpadek, zničený průmysl. Takové důsledky přinese zesílení „zelené politiky“ EU, jak ho n…