V Ústeckém kraji obhajují senátorské mandáty Sykáček a Chládek

29.07.2014 10:00

Ve dvou obvodech v Ústeckém kraji, ve kterých se na podzim uskuteční volby do Senátu, budou své mandáty obhajovat senátoři ČSSD. V Děčíně to bude nestraník na kandidátce sociálních demokratů Jaroslav Sykáček a v Lounech ministr školství Marcel Chládek. Své kandidáty do senátních voleb staví i další hlavní politické strany s výjimkou TOP 09, která se v těchto obvodech o hlasy voličů ucházet nebude.

V Ústeckém kraji obhajují senátorské mandáty Sykáček a Chládek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda výboru Marcel Chládek
reklama

ODS posílá na Lounsku do boje školního inspektora Luďka Štíbra a na Děčínsku viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Josefa Holuba. Neúspěšnými kandidáty občanských demokratů před šesti lety byli na Lounsku tehdejší starosta Loun Jan Kerner a na Děčínsku tehdejší primátor Vladislav Raška.

Za KSČM kandiduje na Děčínsku stejně jako v roce 2008 organizační a ekonomický poradce Václav Šenkýř, na Lounsku tehdejšího neúspěšného kandidáta a starostu obce Blatno Václava Beneše nahrazuje lékařka Eva Kašová z Rakovnicka, které částečně spadá pod senátní obvod Louny.

Vládní KDU-ČSL, která před šesti lety na Děčínsku ani Lounsku svého kandidáta do senátních voleb nevyslala, tentokrát vsadila na Leo Steinera, bývalého vysokého úředníka dotačního úřadu Severozápad, který upozornil na údajné machinace s evropskými dotacemi v Ústeckém a Karlovarském kraji.

Další parlamentní uskupení, hnutí ANO a Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury, své případné kandidáty ve volebních obvodech Děčín a Louny ještě nezveřejnila. Hnutí ANO podle krajského manažera Jakuba Komárka své kandidáty oficiálně představí příští týden.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…