V březnu přepadl v Praze banku a nechal v ní bombu. Nyní ho dopadla policie

11.12.2014 15:20 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Policie dopadla muže podezřelého z březnového přepadení banky na pražském Václavském náměstí. Na místě po něm tehdy zbyl kufřík se čtyřmi kilogramy plastické trhaviny. Muž slovenské národnosti byl zadržen už v srpnu na Slovensku, koncem října byl předán do České republiky. Za loupež a nedovolené ozbrojování hrozí až 12 let vězení. Novinářům to dnes řekl vedoucí pražského oddělení loupeží Jiří Zábrodský.

V březnu přepadl v Praze banku a nechal v ní bombu. Nyní ho dopadla policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Trezor, ilustrační foto

Údajný pachatel měl schůzku s ředitelkou pobočky banky ČSOB, na které jí řekl, že chce 1,5 milionu korun. Pohrozil tím, že pokud peníze nedostane, tak nechá kufřík vybuchnout. V kufříku, který byl vystlaný polystyrenem, podle Zábrodského byla trhavina danubit připojená na rozbušky. "V případě připojení na elektrický zdroj by nastal výbuch," zdůraznil Zábrodský. Smrtící účinek výbuchu by podle pyrotechniků byl 100 metrů.

Trhavina pocházela ze 70. nebo 80. let. Vyrobena byla na Slovensku. "Byla to trhavina, která se používala v dolech," dodal Zábrodský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

K uprchlíkům

Tvrdíte, že naše ekonomické možnosti v souvislosti s pomocí uprchlíkům nejsou nekonečné. Podle bývalé vlády jsou pro nás ale uprchlíci ekonomickým přínosem. Je to tak nebo není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzkaz? Nejenom. Analytik vysvětlil, proč Rusové stříleli Orešnikem

12:12 Vzkaz? Nejenom. Analytik vysvětlil, proč Rusové stříleli Orešnikem

Minulý týden vyvolal zvednutá obočí zásah střely Orešnik na Ukrajině. Tomu, co znamená, se věnuje an…