V hradeckém kraji bude ČSSD jednat o koalici s KSČM

25.10.2012 20:33

V Královéhradeckém kraji bude vítězná ČSSD jednat o vytvoření koalice s KSČM. Dnes o tom rozhodl krajský výkonný výbor sociálních demokratů. Novinářům to dnes řekla předsedkyně královéhradecké ČSSD a poslankyně Hana Orgoníková. Koalice bude mít v krajském zastupitelstvu těsnou většinu jednoho hlasu.

V hradeckém kraji bude ČSSD jednat o koalici s KSČM
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

"Dospěli jsme k závěru, že blízkost programu, zejména co se týče zdravotnictví, sociálních věcí a dopravy, skýtá záruky, že tato koalice bude mít smysl a bude pracovat dobře," řekla Orgoníková. Podle poslankyně bude nutné, aby všichni zastupitelé ČSSD a KSČM byli zodpovědní při účasti na jednáních.

Orgoníková řekla, že krajský výkonný výbor nehovořil o personálním obsazení míst ve vedení kraje. "Chtěli bychom, aby v radě byla zastoupena ČSSD šesti zástupci a KSČM třemi, což komunisté respektovali," uvedla. Hejtman hradeckého kraje Lubomír Franc (ČSSD) dnes novinářům řekl, že je zatím předčasné hovořit o obsazení postů. "Jednání zahájíme v pátek a teprve se budeme bavit o jednotlivých resortech," uvedl Franc.

Podle stávajícího hejtmana si ČSSD nestanovila žádný termín, do kdy jednání s KSČM o podobě koalice ukončí. "Víme, že byla podaná stížnost na volby, ustavující zastupitelstvo se posunuje proti původně plánovanému 5. listopadu možná na polovinu listopadu," řekl Franc s tím, že je přesvědčen o tom, že koaliční dohoda vznikne během pěti dnů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …