V kauze tatrovek pro armádu by dnes měl svědčit exvelvyslanec USA

17.03.2014 7:17 | Zprávy

Městský soud v Praze dnes bude pokračovat v projednávání kauzy bývalého ministra obrany Martina Bartáka, který společně se svým známým, zbrojařem Michalem Smržem, čelí obvinění v případu údajné korupce při nákupu vozů Tatra pro českou armádu. Před trestním senátem by měl svědčit bývalý velvyslanec USA v Česku a předseda dozorčí rady automobilky Tatra William Cabaniss, jemuž si údajně Barták při služební návštěvě USA v únoru 2008 neúspěšně řekl o úplatek pět milionů dolarů (přes 80 milionů korun).

V kauze tatrovek pro armádu by dnes měl svědčit exvelvyslanec USA
Foto: acr.army.cz
Popisek: Vojenský vůz Tatra

Obžaloba tvrdí, že Barták se ze své tehdejší pozice prvního náměstka ministryně obrany snažil ovlivňovat průběh zakázky při dodávce několika stovek terénních aut Tatra. V únoru 2008 se prý při služební návštěvě USA dopustil trestného činu přijímání úplatku, když po Cabanissovi na střelnici v Centreville neúspěšně požadoval peníze. Penězi si firma měla zajistit hladký průběh zakázek vypisovaných Ministerstvem obrany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tou revizí pobytu Ukrajinců v ČR?

A taky jak se stavíte k pomoci Ukrajině? Nepomohlo by, což chtěl i sám Zelenský, aby Ukrajinci šli za svou zem bojovat a neschovávali se třeba zde? A jaký bude váš přístup k sociálním dávkám pro Ukrajince?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Náhoda? Pšenák a Rakušan. Vidlák vidí souvislost

15:20 Náhoda? Pšenák a Rakušan. Vidlák vidí souvislost

Předseda hnutí Stačilo! Daniel Sterzik se rozzlobil. Takřka do běla ho rozpálil muž stojící na jedné…