V německém metru zapálili bezdomovce. Hádejte, odkud přišli

28.12.2016 7:27

V úterý jsme informovali o případu sedmi mladíků, kteří o Štědrém dnu zapálili v berlínském metru bezdomovce. Dlouho před spravedlností neunikali. Nyní už sedí všichni ve vyšetřovací vazbě a čelí obvinění z pokusu o zabití.

V německém metru zapálili bezdomovce. Hádejte, odkud přišli
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Autobusy je rozvezou do center pro uprchlíky po celé Francii
reklama

Policii se podařilo dopadnout všech sedm mladíků ve věku patnácti až jednadvaceti let tak rychle především díky tomu, že jejich fotografie byly publikovány v celostátních médiích. Už v pondělí večer, tedy jen pár hodin po zveřejnění, se podařilo zajistit prvního z podezřelých a další potom následovali. Hlavní podezřelý byl pak zadržen včera brzy ráno poblíž svého bydliště. Po jejich identifikaci policejní vyšetřovatelé zjistili, že se jedná o „staré známé firmy“.

Někteří z nich byli již v uplynulých měsících obviněni z páchání násilností. Ale nyní je čekají ještě mnohem pernější chvilky, protože budou dle dostupných informací čelit trestu za pokus o zabití. Pokud budou usvědčeni, mohou skončit ve vězení na dlouhá léta. Už podle zveřejněných fotek a videa bylo patrné, že se nejedná o rodilé Němce, a to se také potvrdilo. Šest z nich pochází ze Sýrie a Libye a do Německa přišli v posledních třech letech.

Celý text v němčině najdete ZDE.

Jak uvádí deník Bild, dva z násilníků dorazili do Německa v roce 2014 a zbylá pětice potom loni a v letošním roce. Do Německa se dostali všichni podezřelí jako uprchlíci. Někteří z nich již stačili získat status trvalého pobytu, u dalších proces posuzování žádosti o azyl probíhá. Je jisté, že pokus o vraždu jim jejich vyhlídky na získání azylu rozhodně nijak nezvýší. Na druhou stranu Německo nemůže vyhostit žadatelé o azyl, v jejichž zemi trvá válečný konflikt.

Nejpravděpodobněji se tak jeví varianta, že si odpykají svůj trest v německých věznicích či nápravných ústavech pro mladistvé a vyhoštěni budou až poté. Deportace neúspěšných žadatelů o azyl však rozhodně nepatří mezi doménu německých úřadů. Každoročně se podaří deportovat jen zlomek těch, kterým nebylo uděleno povolení k dočasnému nebo trvalému pobytu. Ostatně jedním z nich byl i tuniský atentátník z Berlína.

Nelze sice předjímat rozhodnutí soudu, ale i přes tradiční shovívavost vůči migrantům tentokrát soud nejspíš rozhodne velmi tvrdě. Pachatelům jistě přitíží i fakt, že po svém děsivém činu utekli, a ze záběru bezpečnostních kamer ve vagonu metra je patrné, že si ze zapálení spícího sedmatřicetiletého bezdomovce vůbec nedělali těžkou hlavu. Naopak se smáli a působili uvolněně, jako by se snad vraceli z nějakého podařeného hudebního festivalu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

19:54 ,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

Nový ministr, ale staré praktiky? Ministr Arenberger v pondělí navrhne omezení setkávání pouze na dv…