V německém uprchlickém táboře probíhá velká akce. Už potřetí se snaží deportovat Afričana

3. 5. 2018 8:00

Německá policie opět poznala, že deportovat neúspěšného žadatele o azyl může přinést celou řadu problémů. Konkrétně v Ellwangenu vše skončilo střetem s několika desítkami dalších migrantů.

V německém uprchlickém táboře probíhá velká akce. Už potřetí se snaží deportovat Afričana
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Většina uprchlíků ze Súdánu se představuje jako Mohamed

Deportace představují v oblasti přistěhovalecké politiky pro německé úřady jednu z největších výzev. Neúspěšné žadatele z Afriky a zemí Blízkého východu se daří vracet do jejich domovů jen v minimu případů. A to přesto, že vláda nabízí migrantům finanční příspěvek jako „bonus na odchodnou“. Většina z nich dál zůstává v Německu a doufá, že se jim podaří vyhnout se nepříliš bdělému zraku úřadů.

Experti upozorňují na skutečnost, že tito lidé bez prostředků a s minimální šanci uplatnit se legálně na pracovním trhu se stávají snadným terčem pro islámské radikály. Aktuální případ deportace řeší policie v Ellwangenu v Bádensku-Württembersku. Do zdejších bývalých kasáren si policisté dnes ráno přišli pro třiadvacetiletého občana afrického Toga. Již podruhé. Před čtyřmi dny jejich pokus nevyšel, protože jim v tom zabránili ostatní obyvatele uprchlického tábora.

 

„Akce probíhá od 5:15 ráno. Naším hlavním a jediným cílem je provést úspěšně deportaci třiadvacetiletého muže z Toga,“ cituje magazín Focus mluvčího policejního ředitelství s tím, že další podrobnosti nebyly zveřejněny. „Očití svědci hovoří o značné přítomnosti policie v okolí bývalých kasáren. Na místo dorazily desítky autobusů a okolní ulice byly vyklizeny. Vedle policistů na místo dorazili i lékaři.“

Včera deníku Bild poskytl svůj názor na věc třiadvacetiletý muž z Toga, který je hlavním aktérem celého příběhu. „Policie si pro mě přišla již v únoru. A teď přišli podruhé. Moji bratři jim v tom naštěstí zabránili a oni mě tak nemohli odvést pryč. Nedovolím nikomu, aby mě deportoval do Itálie. Svoji budoucnost vidím v Německu, tak vůbec nechápu, proč mě tady nechtějí nechat,“ konstatoval muž po druhém neúspěšném zásahu.

Před čtyřmi dny se na stranu muže postavilo až dvě stě obyvatel uprchlického tábora. „Obklíčili policejní vozy a chovali se stále agresivněji. Nakonec jsme museli ustoupit a odjet bez muže, kterého jsme měli deportovat,“ svěřil se deníku Bild nejmenovaný policista. Dnešní policejní akce by měla být již poslední. „Takové chování není možné tolerovat. Kdo takovým způsobem porušuje naše zákony, musí být neprodleně deportován,“ cituje Focus Armina Schustera z CDU.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…