V novinách útočí na Fischera: V jakékoliv straně by rovnou skončil

13.07.2013 7:12

Kdyby byl Jan Fischer členem kterékoli politické strany, musel by kvůli svým financím okamžitě skončit. Deníky píší, že právě tento názor je slyšet ze všech parlamentních stran. Politici chtějí Fischerův odchod z vlády a říkají, že nový ministr financí se zodpovídá pouze svým sponzorům.

V novinách útočí na Fischera: V jakékoliv straně by rovnou skončil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer
reklama

Předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda k situaci říká: „ Jestli jsme kdysi měli kauzu pět na stole v českých, tak toto je pět na účet v českých.“ Pro téměř zázračné splacení miliónových dluhů ze své neúspěšné prezidentské kampaně nyní poslanci parlamentních stran Jana Fischera vyzývají k rezignaci.

Místopředseda ODS Jiří Pospíšil dává najevo, že Miloš Zeman Fischera za těchto okolností vůbec neměl jmenovat ministrem financí a nyní souhlasí s tím, že by měl z vlády odejít. Lidové noviny také citují místopředsedkyni TOP 09 Helenu Langšádlovou. „Kdyby to udělal jakýkoli jiný politik z politické strany, tak by ho ta strana okamžitě stáhla. To by si nikdo jiný nedovolil. Jedině člověk, který se nikomu nezodpovídá, maximálně sponzorům,“ tvrdí Langšádlová. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík si také přeje Fischerův odchod z vlády a k tomuto názoru se přiklání prý i předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Vysvětlení od Fischera budou podle LN chtít i komunisté.

ČSSD vládu s Fischerem nepodpoří

MF DNES dnes píše, že angažmá Jana Fischera v Rusnokově vládě je pro ČSSD v tuto chvíli nepřekonatelnou překážkou k její podpoře. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka v rozhovoru pro deník jasně uvedl, že Fischer by měl z vlády odejít. „Je otázka jestli vyřešení Fischerova dluhu nesouvisí právě s tím, že byl vybrán do Rusnokovy vlády. Druhá varianta je, že jsou tady lidé, kteří spojují další fungování pana Fischera v exekutivě s nějakými konkrétními očekáváními. To jsou všechno argumenty pro to, aby Jan Fischer z vlády odešel,“ míní Bohuslav Sobotka.

Rusnok Fischerovi věří

LN uvádějí, že premiér Rusnok od Fischera žádné vysvětlení nežádá. „Že je kolem mediální humbuk, se asi dalo čekat. Musíme počkat až čas ukáže, že je všchno v pořádku. Mně vysvětlovat nic nemusí, já mu věřím,“ řekl Rusnok.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vraždy, únosy, vydírání, desítky milionu v hotovosti přímo u zadržených. I tak funguje vietnamská mafie v Česku

4:44 Vraždy, únosy, vydírání, desítky milionu v hotovosti přímo u zadržených. I tak funguje vietnamská mafie v Česku

ParlamentníListy.cz přinesly před několika dny rozhovor s mužem, který se dlouhodobě soustředí na vi…