V olomoucké kauze jde i o Langera a ne že ne, píše Slonková

19.10.2015 21:43

Novinářka Sabina Slonková na serveru Neovlivní.cz zveřejnila další informace k nedávnému zásahu v Olomouckém kraji. Ačkoli to teď tak nevypadá, kriminalisté se prý opravdu zajímali také o exministra vnitra Ivana Langera (ODS) a solární byznys.

V olomoucké kauze jde i o Langera a ne že ne, píše Slonková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer

„Zaměřte se na osoby jménem Daniel Beneš či Martin Shenar, hledejte věci spojené s firmami Amun.Re, MAPRO či ČEZ, napsala ostravská soudkyně Jana Bochňáková v dokumentu, kterým 6. října povolila policistům prohledat Langerovy byty v Praze a v Olomouci,“ píše Slonková hned na úvod.

Policie tedy podle všeho má podezření na nějaké nezákonné jednání kolem solárních elektráren a část peněz s tímto jednáním spojených mohla skončit i v advokátní kanceláři, kde působí Ivan Langer. Vyšetřovatele zajímá také osoba podnikatele Ivana Kyselého, který je s Langerem obchodně spojován. Nesmíme zapomínat ani na Karla Kadlece, obviněného policistu, který si podle všeho s Kyselým volal a řešil s ním právě solární elektrárny a Langera.

„Podezřelý Ivan Kyselý podrobně informuje podezřelého Karla Kadlece o problému se zakázkou pro společnost ČEZ, kterou realizovali společně s Ivanem Langerem. (…) Podezřelý Ivan Kyselý na této schůzce popisuje, jak zakázka probíhala, přičemž vysvětluje, že cena byla navýšena o 80 milionů korun za takzvané vícepráce,“ cituje novinářka z analýzy policejních odposlechů.

Sluší se dodat, že v minulosti Ivan Langer popřel jakoukoli účast na údajně nezákonných aktivitách v solárním byznysu. V tuto chvíli také platí, že Langer nebyl z ničeho obviněn.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

13:38 Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

Martin Komárek se zase jednou přihlásil o slovo. A znovu to stálo za to. Baviče Karla Šípa v nadsázc…