V ruských médiích se prý vážně debatuje o tom, že Kreml by měl Západu hrozit jaderným útokem

24.11.2014 13:30

Německý vojenský publicista Sven Ortmann často kritizuje americké jestřáby a také vojenskou byrokracii vlastní země. Nicméně poukazuje na podobnosti mezi Německem roku 1933 a dnešním Ruskem, před kterým varuje. O názorech Ortmanna informuje na serveru Britské listy jejich redaktor Karel Dolejší.

V ruských médiích se prý vážně debatuje o tom, že Kreml by měl Západu hrozit jaderným útokem
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Jedna z věží moskevského kremlu
reklama

Server varuje, že když necháme Rusko uzavřít spojenectví s ČLR, pak by mohlo „shrábnout východoevropské země stejně jako Německo dokázalo shrábnout Sársko, Rakousko nebo Československo“.

„Představte si znovusjednocení Ruska, Běloruska a Ukrajiny. Rychle bychom čelili státu v lidnatosti, geostrategických prostředcích, ekonomice, zbrojařském průmyslu a vojenství mnohem silnějšímu - a patrně podporovanému spojeneckou Čínou,“ upozorňuje server.

Poukazuje i na to, že Rusko právě definitivně odstoupilo od smlouvy o konvenčních ozbrojených silách v Evropě, kterou již delší dobu údajně nedodržuje. Například některé tanky dodávané separatistům v Donbasu patří prý k výzbroji, která měla být podle smlouvy dávno zničena, ale nikdy k tomu nedošlo.

Na spadnutí je údajně také vypovězení smlouvy o raketách středního a kratšího doletu. „Na její porušování Ruskem si nedávno USA poprvé oficiálně stěžovaly,“ uvedl server.

Upozornil i na to, že ruská Státní duma letos zablokovala ratifikaci smlouvy s Estonskem, která měla vyřešit otázku společné hranice. Když se teď Estonci pustili do demarkace hranice sami, Moskva vydala prohlášení, podle nějž takto stanovenou hranici s členským státem NATO neuzná.

A v ruských médiích se prý zcela vážně diskutuje o tom, že by Kreml měl Západu vyhrožovat jaderným útokem.

Celý text najdete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To podělali? Milion chvilek: Jasné informace. Nebudou rádi

20:01 To podělali? Milion chvilek: Jasné informace. Nebudou rádi

Moderátorka Jana Bobošíková tentokrát v pořadu JB Talk internetové XTV přivítala politologa Jana Kub…