V ruských médiích se prý vážně debatuje o tom, že Kreml by měl Západu hrozit jaderným útokem

24.11.2014 13:30

Německý vojenský publicista Sven Ortmann často kritizuje americké jestřáby a také vojenskou byrokracii vlastní země. Nicméně poukazuje na podobnosti mezi Německem roku 1933 a dnešním Ruskem, před kterým varuje. O názorech Ortmanna informuje na serveru Britské listy jejich redaktor Karel Dolejší.

V ruských médiích se prý vážně debatuje o tom, že Kreml by měl Západu hrozit jaderným útokem
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Jedna z věží moskevského kremlu

Server varuje, že když necháme Rusko uzavřít spojenectví s ČLR, pak by mohlo „shrábnout východoevropské země stejně jako Německo dokázalo shrábnout Sársko, Rakousko nebo Československo“.

„Představte si znovusjednocení Ruska, Běloruska a Ukrajiny. Rychle bychom čelili státu v lidnatosti, geostrategických prostředcích, ekonomice, zbrojařském průmyslu a vojenství mnohem silnějšímu - a patrně podporovanému spojeneckou Čínou,“ upozorňuje server.

Poukazuje i na to, že Rusko právě definitivně odstoupilo od smlouvy o konvenčních ozbrojených silách v Evropě, kterou již delší dobu údajně nedodržuje. Například některé tanky dodávané separatistům v Donbasu patří prý k výzbroji, která měla být podle smlouvy dávno zničena, ale nikdy k tomu nedošlo.

Na spadnutí je údajně také vypovězení smlouvy o raketách středního a kratšího doletu. „Na její porušování Ruskem si nedávno USA poprvé oficiálně stěžovaly,“ uvedl server.

Upozornil i na to, že ruská Státní duma letos zablokovala ratifikaci smlouvy s Estonskem, která měla vyřešit otázku společné hranice. Když se teď Estonci pustili do demarkace hranice sami, Moskva vydala prohlášení, podle nějž takto stanovenou hranici s členským státem NATO neuzná.

A v ruských médiích se prý zcela vážně diskutuje o tom, že by Kreml měl Západu vyhrožovat jaderným útokem.

Celý text najdete zde.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

21:20 Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

Jakmile je něco samozřejmého, tak je to vždycky něco, u čeho se musíme zastavit. „Protože tím se nám…