VIDEO Demonstrace homosexuálů, s podporou představitele EU. Už ji vypravili, jenže ji rozehnali lidé

23.05.2016 7:05

Pravoslavní aktivisté znemožnili představitelům sexuálních menšin uspořádat průvod, který se měl podle plánu uskutečnit v neděli 22. května v centru Kišiněva. Ruský Interfax o tom informoval jeden z představitelů LGBT organizace Ganderdoc-M.

VIDEO Demonstrace homosexuálů, s podporou představitele EU. Už ji vypravili, jenže ji rozehnali lidé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Gay parade

Podle jeho slov představitelé policejních sborů aktivisty z LGBT komunity z původního místa průvodu evakuovali, aby nedošlo ke střetnutí mezi nimi a pravoslavnými aktivisty, kteří šli průvodu naproti.

Přitom podle předsedy informačního centra LGBT Ganderdoc-M Alekseje Marčkova byl hodinový průvod ulicemi Kišiněva ze strany moldavských autorit povolen. Průvod se měl uskutečnit v rámci kampaně „beze strachu“, která má za úkol zvýšit povědomí občanů Moldavska o právech sexuálních menšin.

„Nejsme v žádném případě proti tomu, aby byla uskutečněna protidemonstrace. Ať klidně jdou souběžně s naším pochodem a dají najevo svůj nesouhlas s naší věcí. Ovšem aby někdo hrubým způsobem blokoval cestu našeho průvodu, to by se stávat v moldavské společnosti, která se ze všech sil snaží integrovat do Evropské unie, určitě nemělo,“ zdůraznil Marčkov.

Již v sobotu 21. května svoji účast v pochodu „beze strachu“ potvrdili představitelé delegace Evropské unie v Moldavsku, politický poradce amerického velvyslance v zemi Paul Gordon nebo velvyslanec Itálie Enrico Nunziata.

K podobným problémům docházelo již v minulých letech; pokusy o organizaci pochodu pod názvem „Duha nad Dněstrem“ se před několika lety rovněž neobešly bez střetu s protivníky podobných akcí. Odpůrci tyto akce označují za propagaci homosexuality, informuje Lenta.ru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: fib

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

21:15 VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

TOP 09 se rozhodla uspořádat předvánoční talk show europoslance Luďka Niedermayera s herečkou Evou H…