VIDEO „Jsme Češi, nám to tady patří.“ A shodili vlajku Ukrajiny

03.06.2022 22:23 | Ze sítí

Vůči vyvěšování ukrajinských vlajek v Česku se dnes postavili demonstranti, kteří vyšli do pražských ulic protestovat proti úřadování kabinetu premiéra Petra Fialy. V Nerudově ulici ukrajinskou vlajku, která má být vyjádřením solidarity se zemí zmítanou válečným konfliktem, za hlasitého pokřiku a pískání sundali. „My jsme Češi, Moravané, Slezané, Chodové, a nám to tady patří!“ vzkazují vládě účastníci protestního pochodu.

VIDEO „Jsme Češi, nám to tady patří.“ A shodili vlajku Ukrajiny
Foto: Facebook
Popisek: Demonstrant sundavá ukrajinskou vlajku z budovy v Nerudově ulici v Praze

Protestující vyrazili po 13. hodině z Letné k Úřadu vlády, kde pokřiky a pískáním žádali demisi současného kabinetu. Skandovali hesla typu: „Vládo, demisi!“ nebo „My jsme tady doma!“ Řada lidí si s sebou přinesla státní vlajky ČR, případně jiné národní prapory. Na akci nezazněly žádné projevy či veřejná vystoupení, jediným programem byl předem plánovaný protestní pochod.

Pokračovali na Staroměstské náměstí a poté přes Karlův most na Malostranské náměstí. Tam se dav zdržel u Poslanecké sněmovny a následně zamířil Nerudovou ulicí, kde došlo nezvyklé potyčce, když si protestující všimli vyvěšené ukrajinské vlajky.

Za doprovodu hlasitých pokřiků a pískání z budovy ukrajinskou vlajku odstranili. „Tak jsme tu sviňu sundali,“ pochlubil se později jeden z demonstrantů Josef Krajča a přiložil záznam, jak ukrajinskou vlajku sundávají z budovy. „Honzí, ty jsi nejlepší,“ chválí na videu přihlížející ženy muže, který ukrajinskou vlajku následně odhazuje na zem. 

„Doufám, že dnes je ten správný čas, náš čas, náš den, kdy všem ukážeme, že tu jsme, těm připosranejm a těm zaprodanejm, že tu jsme, a že za naši republiku budeme bojovat. Za naše děti, rodiče, rodiny, za náš život tady. Ukážeme, že Praha je naše. My jsme Češi, Moravané, Slezané a Chodové a nám to tady patří. Spolu se Slováky to vybojujeme zpátky,“ vzkázal členům vlády v dalším příspěvku Krajča.

Demonstranti se vymezují vůči vyvěšování ukrajinských vlajek na budovách veřejných institucí. Kritizují, že tím je upozaďována česká vlajka, někteří hovoří dokonce o porušení zákona. „Jak to, že tam visí tahle vlajka? Nevíte, že je protizákonný vyvěšovat vlajky cizího státu?“ ozval se jeden demonstrant. Svůj vzkaz mířil na strážníky, kteří šli s průvodem.

Z Nerudovy ulice pak zamířili demonstranti na Hradčanské náměstí, kde se po 16:00 rozešli. Na akci dohlížely desítky policistů, kteří pochod doprovázeli. Žádný vážnější konflikt však strážci zákona řešit nemuseli.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Oddluženi

Dobrý den proč nemají občané stejné podmínky jak firmy co jdou do insolvence ?? Proč nestačí splatit 30% dluhu do 7 let ??

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

15:00 „Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

Tanky od Západu Ukrajina dostane. Jak vojenští experti podotýkají, nebude to ovšem bez problémů, už …