VIDEO Kalousek, Pospíšil a Feri se přišli poklonit Masarykovi. Padla přitom tato slova

28.10.2018 13:36

Naše moderní republika slaví sté narozeniny. Představitelé TOP 09 - europoslanec Jiří Pospíšil a poslanci Miroslav Kalousek a Dominik Feri složili hold zakladateli státu T. G. Masarykovi. Podle Pospíšila je Masaryk vedle Václava Havla největší osobností našich moderních dějin.

VIDEO Kalousek, Pospíšil a Feri se přišli poklonit Masarykovi. Padla přitom tato slova
Foto: Archiv
Popisek: Tomáš Garrigue Masaryk

Moderní český stát slaví sté narozeniny. Hlavní část oslav proběhne dnes ve Vladislavském sále Pražského hradu, kde prezident Miloš Zeman předá státní vyznamenaní. Část významných osobností však Zeman nepozval. Pozvánku nedostal např. předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík nebo předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Nejen politici TOP 09 se proto rozhodli uctít sté výročí založení státu po svém. V neděli po poledni dorazili předseda strany a europoslanec Jiří Pospíšil, již zmíněný Miroslav Kalousek a nejmladší poslanec parlamentu Dominik Feri na Hradčanské náměstí k soše T. G. Masaryka a spolu s pár desítkami lidí se v neutuchajícím dešti poklonili zakladateli státu.

Jiří Pospíšil při této příležitosti pronesl řeč. „Jeden z prvních zákonů, který byl přijat československým parlamentem, byl zákon, že Tomáš Garrigue Masaryk se zasloužil o stát. Na právnických fakultách je často debatováno, zda takovéto konstatování může být zákonem. Já jsem přesvědčen, že ano a že tehdy poslanci přijali normu, která jasně vystihuje význam Tomáše Garrigua Masaryka pro naše moderní dějiny a pro vznik Československa, pro vznik naší československé státnosti,“ zdůraznil Pospíšil.

Poděkoval všem účastníkům, že se spolu s ním Masarykovi poklonili a vyjádřili tím úctu všem lidem, kteří bojovali za náš moderní stát. Podle Pospíšila byl Masaryk spolu s Havlem největší osobností našeho moderního státu. Státu, který měl své problémy, ale jeho vznik byl mimořádně světlým okamžikem našich dějin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

19:46 Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny pustil r…