VIDEO Karla Březinu vede policie na záchod. Peltu nakládají do policejního auta a vezou pryč. Že by...

04.05.2017 8:45

Mocný šéf českého fotbalu Miroslav Pelta si prý plánoval, že středeční večer stráví v Monaku na Lize mistrů. Místo toho před půlnocí opouštěl sídlo fotbalové asociace zadním vchodem, u kterého na něj čekala policejní dodávka. Vlivný pražský politik zase celý den vykonával svou potřebu pod pozorem dvou policistů ze skupiny, která mu prohledávala na magistrátu kancelář. A tyto záběry dokonce unikly na internet.

VIDEO Karla Březinu vede policie na záchod. Peltu nakládají do policejního auta a vezou pryč. Že by...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Březina

Ve středu ráno překvapila všechny informace o razii policie v sídle Fotbalové asociace České republiky na Strahově, obzvlášť poté, co se zjistilo, že detektivové pod taktovkou Lenky Bradáčové vtrhli také do sídla České unie sportu, na pražský magistrát a dokonce na ministerstvo školství.

Cílem zátahu bylo několik veřejně známých osob. Zejména šéf českého fotbalu Miroslav Pelta, šéf České unie sportu a vlivný advokát spojovaný s vládní ČSSD Miroslav Jansta a dokonce exministr a vlivný pražský komunální politik Karel Březina.

Deník Blesk dokázal zachytit dramatické středeční pondělí na strahovském fotbalovém ústředí. Na Strahov dorazili detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu a policejní dodávku s ústeckou poznávací značkou suverénně zaparkovali na místě vyhrazeném pro předsedu Miroslava Peltu. Kolem půl deváté se prý s velkým rachotem najednou stáhly rolety na všech oknech moderní budovy, ve které fotbalová asociace sídlí, a policisté do prohledávané budovy nepouštěli vůbec nikoho. Exministr a v současné době zaměstnanec FAČR Marcel Chládek se pokusil do budovy proniknout zadním vchodem, ale i on byl po několika minutách vykázán.

Anketa

Chcete, aby byly předčasné volby?

20%
80%
hlasovalo: 7331 lidí

Kolemjdoucí prý na policisty pokřikovali: „Hlavně toho Peltu, ať si odvezou.“ Ačkoliv advokát nepopulárního předsedy FAČR novinářům tvrdil, že Pelta pouze asistuje policistům při prohlídce budovy, a popíral, že by jej policisté vyslýchali, ve večerních hodinách se na webu samotného FAČR objevila informace, že předseda Pelta poskytl policistům svou výpověď.

To však ještě nebylo to nejhorší. Pelta, který si prý plánoval strávit středeční večer na fotbalovém utkání Ligy mistrů v Monaku (policejní razie jej prý dopoledne zastihla těsně před odjezdem na letiště), byl v nočních hodinách naložen do policejní dodávky, která zamířila ze Strahova k dálnici D8. Podle oborového webu policistů a záchranářů www.tisen.tv jej odvezli do vazební věznice v Litoměřicích, kam Lenka Bradáčová nechala před pěti lety převézt i exministra zdravotnictví Davida Ratha, přistiženého s krabicí se sedmi miliony korun. Takovou informaci ovšem žádné další české médium nepřineslo, takže jde zatím o pouhou spekulaci.

„Policisté ze sídla FAČR odešli několik málo minut po půlnoci. Miroslav Pelta nastoupil do policejní dodávky, která vjela přímo na atletickou dráhu právě proto, aby ho novináři nemohli natočit,“ popisuje web, jak vše probíhalo.

NA VIDEA SE PODÍVEJTE ZDE.

Na záběrech pořízených přes okno je vidět mocného šéfa českého fotbalu, kterak v kožené bundě, s brašnou přes rameno čeká na instrukce mužů v uniformě a následně společně odchází. Dodávka se pak nocí prohání po atletické dráze Stadionu Přátelství, jehož rekonstrukce měla podle médií být jedním z důvodů razie. U vchodu do budovy (možná právě toho, kterým dopoledne pronikl dovnitř Marcel Chládek) nastupuje pod dozorem policistů do vozu předseda Pelta.

Na pražském magistrátu byl zadržen i vlivný sociální demokrat Karel Březina. Ten budovu opouštěl kolem deváté hodiny večerní, rovněž za doprovodu policistů. Neměl na rukou pouta, ale byl prý střežen na každém kroku. Policisté jej během hodin strávených na pražském magistrátu doprovázeli dokonce i na záchod.

Kameře Tíseň.tv se podařilo otevřenými dveřmi natočit Březinu ve vlastní kanceláři, kterak obestoupen uniformovanými policisty sedí na židli s rukama za hlavou. Na toaletu jej doprovázejí vždy dva policisté, třetí ještě hlídkuje na chodbě.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…