VIDEO Nejde zvuk, nejde zvuk. Demokraté chtěli demonstrovat proti Trumpovi, ale dopadlo to špatně. A Donald z nich měl legraci

1. 2. 2017 11:20

Američtí demokraté nezažívají v poslední době zrovna nejlepší chvíle ve své historii. Nejprve server WikiLeaks zveřejnil jejich e-maily, následně Hillary Clintonová neuspěla v prezidentských volbách. Demokraté „ztratili“ nejenom Bílý dům, ale i Senát, Kongres či Nejvyšší soud. Aktuálně koluje internetem video, které demokraty opět nepotěší.

VIDEO Nejde zvuk, nejde zvuk. Demokraté chtěli demonstrovat proti Trumpovi, ale dopadlo to špatně. A Donald z nich měl legraci
Foto: Twitter DJT
Popisek: Prezident USA Donald J. Trump se svým viceprezidentem Mikem Pencem
reklama

Demokraté v čele s někdejší předsedkyní americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosi a senátorem za New York Chuckem Schumerem se rozhodli společně se svými příznivci protestovat před budovou Nejvyššího soudu proti opatřením Donalda Trumpa v oblasti imigrační politiky. Jak ale ukazuje krátké video, nad kterým se královsky pobavili také moderátoři z Fox News, veškeré protesty byly přehlušeny problémy s mikrofonem.

K mikrofonu se nejprve postavila šestasedmdesátiletá Pelosi a poděkovala všem přítomným za to, že přišli vyjádřit svůj nesouhlas s kroky prezidenta Donalda Trumpa. Po několika úvodních větách si však Pelosi uvědomila, že je něco špatně s mikrofonem. „Nefunguje zvuk? Nefunguje zvuk? Mohl by se na to někdo podívat? Teď už mě slyšíte? Mohli bychom společně něco zazpívat, abychom vyzkoušeli zvuk?“ vybídla nakonec Pelosi své kolegy.

A tak si přítomní demonstranti místo protitrumpovských hesel vyslechli vokální sbor prokřehlých demokratických aparátčíků, kteří zpívali známý song „This Land is Your Land“ od folkového zpěváka Woodyho Guthrieho. Následně se dostal ke slovu Schumer a začal hřímat se zaťatou pravou pěstí. „Trumpova opatření v oblasti imigrační politiky sníží naši bezpečnost a přinesou do naší země nehumánnost.“

Následně Schumerovi našeptala Pelosi, aby představil „obyčejné lidi“. Dezorientovaní demokraté se potom obracejí dozadu a hledají „obyčejné lidi“, které by mohli využít pro své politické účely. Veselí ve studiu Fox News neznalo mezí. Jeden z moderátorů upozornil s úsměvem od ucha k uchu, že několik vybraných demokratů nedávno absolvovalo kurz, kde se měli učit hovořit právě s „obyčejnými lidmi“.

Anketa

Jste zkorumpovaná pakáž, odbyl Andrej Babiš redaktorku pořadu Reportéři ČT. Vadí vám to?

10%
90%
hlasovalo: 9172 lidí

Vedle moderátorů Fox News a desítek diskutérů pod videem publikovaným na YouTube se nad trestuhodným vystoupením Pelosi a Schumera pobavil i samotný prezident Donald Trump. „Nancy Pelosi a Chuck Schumer demonstrovali před Nejvyšším soudem a nefungoval jim mikrofon. Jak symbolické! Úplně stejné je i to s celou demokratickou stranou,“ neodpustil si Trump na svém twitteru uštěpačný komentář.

Pobavit publikum ale dokáže i dcera Pelosi Christine, která to před nedávnem ukázala v živém vysílání televize Fox News. Naprosto ignorovala snahu moderátorky pořadu Marii Bartiromo přerušit její příval slov a položit jí další otázky. Frustrovaná Bartiromo nakonec konstatovala, že se Christine Pelosi chová neuvěřitelně arogantně a fakticky jí samotné i divákům „ukázala prostředníček“.

A to ještě prezident včera oznámil nominaci Neila Gorsucha do Nejvyššího soudu, což v době „mikrofonové kauzy“ demokraté ještě netušili. Kdyby ano, jimi svolaná demonstrace by patrně dostala ještě větší grády. Devětačtyřicetiletý Gorsuch je považován za velmi konzervativního a demokraté vidí jen při pouhém vyslovení jeho jména rudě. Gorsuch je silně věřící a staví se proti eutanazii i proti potratům. Pokud jeho nominace projde, stane se nejmladším soudcem Nejvyššího soudu za posledních 25 let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Josef Provazník
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V h*jzlu. Mutace drtí Brazílii, tamní JIP jsou před zhroucením

22:21 V h*jzlu. Mutace drtí Brazílii, tamní JIP jsou před zhroucením

Česko není aktuálně jedinou zemí, která se potýká s hrozbou kolapsu zdravotnického systému v důsledk…