VIDEO Největší bitva před kamerou PL. Václav Klaus ml. a Kateřina Valachová u jednoho stolu

15.09.2017 20:05

Největší slovní bitva, jakou jsme kdy v TV studiu ParlamentníchListů.cz zažili. Taková byla debata exministryně školství Kateřiny Valachové z ČSSD a experta ODS na školství Václava Klause mladšího. Přinášíme vám ukázku.

VIDEO Největší bitva před kamerou PL. Václav Klaus ml. a Kateřina Valachová u jednoho stolu
Foto: nat
Popisek: Logo serveru ParlamentníListy.cz
reklama

V sobotu přineseme na ParlamentníchListech.cz už deváté vydání pořadu Horké téma. Aktuální debata byla nejostřejší, jakou jste dosud v našem studiu mohli vidět.

Střet názorů a argumentů Václava Klause mladšího a Kateřiny Valachové byl možná daleko větší, než bývá zvykem na zavedených televizích. Nicméně i vystupování v takto napjatých situacích může leccos napovědět.

Tématem debaty bylo pochopitelně školství. Valachová se s Klausem neshodla prakticky na ničem. Snad kromě názoru na to, že je potřeba zvyšovat platy učitelů. I zde ovšem nepanovala úplná shoda. Oba politici se liší v pohledu na to, jakým způsobem mzdy navyšovat.

Podle Klause se vláda zachovala tak, jako by více topila v domě, který není zateplen a je tedy jedno, zda se učitelům přidá 15 nebo 40 procent. Valachová naopak odmítá, že by zvýšení tarifů znamenalo, že dobří učitelé na tom ve výsledku budou hůř, než ti špatní.

Největší spor přišel ve chvíli, kdy došla řeč na podporu nejrůznějších vzdělávacích programů, typu multikulturní výchovy nebo projektu, jehož cílem je vzbudit v žácích pozitivní vztah k uprchlíkům.

Celý pořad přineseme na serveru ParlamentníListy.cz zítra navečer. Už nyní se můžete podívat na ukázku, jak to ve studiu vypadalo:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tvrdě zavírat, očkovat i kojence.“ A dřív psal: „Stydím se za Čechy, nechtějí běžence“

6:21 „Tvrdě zavírat, očkovat i kojence.“ A dřív psal: „Stydím se za Čechy, nechtějí běžence“

Imunolog Václav Hořejší patřil při pandemii covidu-19 k těm, kdo se v médiích vyjadřovali poměrně ča…