VIDEO Povinná vojenská služba. Expert z Izraele ukázal na problémy. Tady, tady, tady taky

20.05.2021 21:00

O tom, jak dlouho bude Evropa bezpečným místem pro život a zda jsme připraveni bránit naši vlast a hodnoty, hovořili v pořadu Rozhovoru s..., který vysílá Regionální televize, vojenský analytik Jaroslav Štefec a bezpečnostní expert, rodák z Izraele, David Bohbot.

VIDEO Povinná vojenská služba. Expert z Izraele ukázal na problémy. Tady, tady, tady taky
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Bezpečnostní expert David Bohbot a vojenský analytik Jaroslav Štefec v Regionální televizi

Oba dva se shodují, že občanská válka je nevyhnutelná a je jen otázkou času, kdy přijde. Podle Davida Bohbota je důležité se na ní připravit zákony, pravomocemi a mít na ní připravenou odpověď. Jaroslav Štefec následně uvedl, že veliký problém je radikalizace muslimů a migrační krize v EU. „Česká republika je srdce Evropy a pokud nějaká choroba zachvátí organismus, tak tomu srdci se nevyhne,“ uvedl Štefec.  „Islám je plíživá okupace a ono, ačkoliv si to nechcete přiznat, k tomu dochází i u nás,“ dodává.
 

Anketa

Má ministr Arenberger skončit?

69%
18%
hlasovalo: 10263 lidí
 
„SPD moc hezky definovala problém, řekla nám, co jim vadí a uvedla ho do povědomí. Neřekli ale jak postupovat. Zatímco my v nedávno vytvořené koalice Svobodní, Trikolóra a Soukromníci jsme připravili plán krok za krokem, jak reagovat na reálnou hrozbu. Jsme pár kroků dopředu a máme připravené řešení,“ říká David Bohbot. 
 
Podle vojenského analytika Jaroslav Štefce se naše spojenectví s EU neprojevilo nijak pozitivně. Konkrétně hovořil o zvládnutí koronakrize. „Evropská unie minimálně rok tápala, než se začalo něco dělat. To, co z hlediska vakcín vyjednala, skončilo objektivně katastrofou. Způsob, jakým se k tomu postavilo vedené Evropské unie byl velice špatný,“ dodává. Stejná situace je prý i s migrační krizí. Jen analyzují a mluví, ale konkrétní opatření nejsou žádná. 
 
 
V pořadu se také debatovalo o tématu zavedení povinné vojenské služby. Rodák z Izraele uvedl, že vojenská služba je v jeho rodné zemi důležitá. „Každý tam je voják, do věku 68 a i po. Česká republika ale zatím nemůže mít povinnou vojenskou službu,“ řekl David Bohbot. Prozatím bychom o ni měli jen diskutovat s ostatními v EU a vysvětlovat, že by k tomu mohlo dojít.
 
Podle Jaroslava Štefce je také potřeba připravovat lidi na situaci, kdy může být ohrožena jejich bezpečnost, a to již od škol a dělat různá školení. Děti by se měly dozvídat, že svět kolem nás není bezpečný. Politici však podle něj nejsou odborníci na bezpečnostní věci. „A proto by měl existovat specifický poradní orgán, který bude sloužit vládě při rozhodování v problémových případech,“ dodává Štefec. 
 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Fakt uvažujete o koalici s ANO?

Dosud jste ji označoval jako za téměř vyloučenou. Přijde mi, to že prostě chcete být primátor za každou cenu a uděláte proto cokoliv.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drtivá rána Fialovi. „Sehnal jsem levný plyn, neptejte se mě kde.“ Majitel významné sklárny v lednu znovu rozpálí pec

17:34 Drtivá rána Fialovi. „Sehnal jsem levný plyn, neptejte se mě kde.“ Majitel významné sklárny v lednu znovu rozpálí pec

Nejstarší fungující sklárna v Evropě, slavící letos 310 let, v Harrachově v listopadu pozastaví výro…