VIDEO Pro některé lidi v ČSSD znamená odchod do opozice trestní stíhání. Erik Best tuší po volbách velká překvapení

30.09.2017 19:58 | Zprávy

HORKÉ TÉMA Hostem Radima Panenky a jeho pořadu Horké téma byl tento týden Erik Best. Politický analytik a komentátor charakteristického projevu a neotřelých postřehů tentokrát hodnotil dvoje významné volby. Ty německé, které proběhly minulou neděli, a ty české sněmovní, které nás čekají již za tři týdny.

VIDEO Pro některé lidi v ČSSD znamená odchod do opozice trestní stíhání. Erik Best tuší po volbách velká překvapení
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Erik Best v pořadu Horké téma

Hned v úvodu debaty o volebním výsledku kancléřky Angely Merkelové Best zpochybnil názor mnohých, že voliči chtěli potrestat předsedkyni spolkové vlády za postoj k migrační krizi a k dalším otázkám. „Někteří voliči prostě možná měli lepší volbu,“ zhodnotil přesun elektorátu její CDU k Alternativě pro Německo. Výsledek však podle něj pro kancléřku není prohrou, ale naopak velkým vítězstvím.

Podobné je to podle něj i se sociálnědemokratickou SPD, které v německých novinách téměř tisknou nekrology. „Měli by být rádi. Vždyť ty dvě strany spolu pořád mají přes padesát procent,“ připomněl analytik.

Zajímavým fenoménem je podle něj i odlišnost volebních výsledků ve „starých“ spolkových zemích a v „nových“ zemích bývalé NDR. Best zmínil fakt, že v západních zemích politická korektnost již úspěšně vymazala například i příslušnost k Německu jako národu. Ve východních zemích je to trochu jinak a právě v tom se může skrývat nejen odlišný výsledek voleb, ale i odlišný postoj k migraci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

9:00 Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

Ekonom Pavel Šik varuje před možnou geopolitickou hrou prezidenta: zatímco premiér Andrej Babiš (ANO…