VIDEO: Pronásledování, rána zezadu a útěk. Brutální útok na německého poslance zachytily kamery

12.01.2019 12:05

Nejprve německá média publikovala fotografie zraněného německého poslance Franka Magnitze ze strany Alternativa pro Německo (AfD), kterého napadli tři zatím neznámí útočníci. Nyní německá policie zveřejnila záběry z pondělního útoku, které naznačují, jak k útoku došlo a že proběhl trochu jinak, než se spekulovalo. Na dopadení pachatelů státní zastupitelství v Brémách vypsalo odměnu.

VIDEO: Pronásledování, rána zezadu a útěk. Brutální útok na německého poslance zachytily kamery
Foto: Screen: Youtube.com
Popisek: Útok na německého poslance Franka Magnitze (AfD). Snímek z bezpečnostních kamer.

Policejní záběry ukazují, že šestašedesátiletý Magnitz je z odstupu několika metrů sledován trojicí zčásti zamaskovaných mužů. V průchodu pak jeden z nich na politika skočí a zezadu jej udeří loktem do hlavy. Poté Magnitz okamžitě padne na zem. Trojice mužů ihned místo činu opustí.

Zástupci protiimigrační strany AfD útok označují za pokus o vraždu. Útok měl podle policie zřejmě politické pozadí. Vyšetřuje jej jako těžké ublížení na zdraví.

Původně Magnitzovi straničtí kolegové tvrdili, že byl napaden dřevěnou tyčí a pak do něj agresoři kopali, když už ležel na zemi. Vážné zranění hlavy si ale podle policie poslanec způsobil při pádu na zem.

VIDEO: Útok na německého poslance zachycený bezpečnostními kamerami

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zní to šíleně, ale „dějeBIS“ navazuje na nacisty. Přesně toto se dělalo se školními osnovami za protektorátu, píše Jaroslav Bašta

7:17 Zní to šíleně, ale „dějeBIS“ navazuje na nacisty. Přesně toto se dělalo se školními osnovami za protektorátu, píše Jaroslav Bašta

BIS ve výroční zprávě za rok 2017 vydané loni uvedla, že moderní dějiny prezentované ve školách jsou…