VIDEO Průšvih. Předávání cen fotbalistům začalo písní Leoše Mareše, za kterou padlo: Zemane, Sobotko, Valachová, tohle ne!

21.03.2017 12:14

Na úvodní vystoupení Leoše Mareše v pořadu Fotbalista roku si ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz postěžoval bloger Heřman Chromý. „Bylo to jako kulka do hlavy, když v rapovém úvodu přímého televizního přenosu slavnostního vyhlášení fotbalových cen za rok 2016 střelec Leoš Mareš ve fotbalové častušce namíchal koktejl hlášek z pokleslých hlav,“ zkonstatoval.

VIDEO Průšvih. Předávání cen fotbalistům začalo písní Leoše Mareše, za kterou padlo: Zemane, Sobotko, Valachová, tohle ne!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Heřman Chromý
reklama

„Byl jsem u toho, když se s Peltou bavili, kdo dnes bude moderovat, společně se radili. Dáša řekla: Prachař, ten má hezký tělo, ale neví, co je ofsajd, Boučka by to chtělo. Libor má však plno, Adéla má Levy, kdo to bude uvádět, Mirku, to fakt nevím,“ zpívá Mareš v úvodu pořadu.

„Gottschalk je moc drahej, Eben už je ve Varech, to chceš joudu v kožichu na fotbalových Oscarech. Jé, tak to bylo o mně, mám pořád cenu, letos moderuje kulturista z Mauthausenu. O takovouhle akci chtěl jsem vážně usilovat, před půl rokem jsem začal kvůli tomu posilovat. Když nebudu vtipnej, chci bejt aspoň hezkej, když se na mě dívá nároďák českej. Tělo mít jak Řepka, když hrál ještě stopera, hlas jak Pavarotti, když mu tleská opera,“ pokračuje dále.

Anketa

Je chyba, že Zeman nejde na pohřeb kardinála Vlka?

hlasovalo: 10652 lidí

Já nejsem, nejsem, nejsem, nejsem nadanej, ale přesto jsem na dnešní večer zadanej. Mám krásnej novej bílej smoking půjčenej, začíná fotbalista roku. Kdo bude nej? Já nejsem, nejsem, nejsem, nejsem žádanej, ale přesto jsem na dnešní večer zadanej. Začíná fotbalista roku, kdo bude nej. Začíná fotbalista roku, buď tím nej,“ zpívá Mareš.

„Mám tu seznam kluků, co jim fandí ochozy, na tu slávu vezu jim fešákovský vohozy. V Berlíně jsem Daridu našel až k ránu, ještě že šel střílet na Braniborskou bránu. Potom to byl Hoffenheim Pavel Kadeřábek. Devět hodin v autě, zpotil se mi žlábek. Já opravdu byl jsem kvůli jedné vteřině s oblekem pro Čecha na otočku v Londýně. Další tady máme teď pro pana Lafatu, nezapomeň, Davide, vzít si k tomu kravatu. Všichni majú saka, zbývá jenom Dočkal, kdyby na mě sakra na tý Spartě počkal. Dneska vyhlásíme fotbalistů krále, tohle není Žofín, jsme ve Španělským sále. Letos vyhlášení hostí Pražský hrad, to není jak ten zatracenej Vyšehrad,“ uzavřel pak refrénem Mareš.

Video ZDE.

A právě tahle skladba odstartovala Chromého kritiku. Mareš podle něj semlel všechno možné i nemožné. Vlastně jsem chtěl přepnout na jiný program, když vzduchem zasvištěla ona zmiňovaná kulka a uvízla mi neodbytně v hlavě,“ řekl s poukázáním na spojení kulturista z Mauthausenu.

Původní text ZDE.

„Měl jsem nejprve za to, že jsem se asi dost blbě přeslechl. Ale bohužel... Pustil jsem si to několikrát, abych našel nějakou sebemenší souvislost, spojitost, pokud za ni nechci a nemohu považovat, že za německé fotbalové kluby hraje řada českých fotbalových legionářů. A která by při tomto zoufale ubohém slovním spojení nevyvolávala asociaci jednoho z nejbrutálnějších koncentračních táborů, v němž bylo ve druhé světové válce ubito, vyhladověno, zplynováno, oběšeno, zastřeleno a dalšími ohavnými způsoby zabito mezi 120 až 320 tisíci vězňů,“ sdělil. Černý humor se podle něj tentokrát pořádně červenal a svoboda projevu na tom byla jak znásilněná prostitutka.

„Čeho se ještě na Hradě dočkáme od kulturních fachidiotů, kteří se podíleli na scénáři (Leoš Mareš, Petr Kolečko, Jiří Vopršal, režie Michal Čech). Sluší se možná vyvinit z téhle štrapáce fotbalisty, kteří si ji mohli dovolit a zaplatit, a při níž asistovali pan premiér Sobotka, paní ministryně školství Valachová a asi nic také netušící prezident Zeman při jeho vstupu z Olomouce. Škoda dalších slov,“ uzavřel básní Jiřího Koláře Mezi tupci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Macron zmrazil slovy o Rusku. A co víc: Pojďme zachránit EU, vyzval Německo. Třeba jaderné zbraně...

7:51 Macron zmrazil slovy o Rusku. A co víc: Pojďme zachránit EU, vyzval Německo. Třeba jaderné zbraně...

V sobotu proběhla v Mnichově bezpečnostní konference, které se zúčastnil i prezident Francie Emmanue…