VIDEO Robert Fico poslal migrační pakt OSN „do riti“

19.11.2018 8:41 | Zprávy

Globální pakt OSN o migraci, který má být v prosinci přijat v Maroku jako nezávazný dokument, není v souladu s národní migrační politikou SR a je neakceptovatelný i pro Smer-SD. Ve videoodkazu na sociální síti to uvedl expremiér a předseda Smeru-SD Robert Fico.

VIDEO Robert Fico poslal migrační pakt OSN „do riti“
Foto: screen Smer-SD
Popisek: Robert Fico

„Pakt nedělá rozdíly mezi legální a nelegální migrací a vychází z principu, že migrace je dobrá, pomáhá řešit problémy světa a má být zdrojem prosperity. Ale náš pohled je jiný,“ řekl Fico. 

Podle jeho slov masy ekonomických migrantů, kteří se natlačili do Evropy, přinášejí rizika pro bezpečnost lidí, zvyšují riziko terorismu a ohrožují civilizační, kulturní a náboženské kořeny našeho kontinentu.

„Pakt je sice právně nezávazný, ale je to politicky silný dokument. Slovensko se musí k němu negativně vymezit. Správné proto bude, pokud na nejbližší schůzi v NR SR, ještě před jednáním v Maroku, přijmeme v tomto duchu jasný mandát, kterým bude vázaný kdokoliv, kdo se zúčastní jakýchkoliv jednání o paktu,“ dodal.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

7:53 Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

Začínají se objevovat indicie ohledně konce konfliktu na Ukrajině. Putin dle svých slov věří, že na …