VIDEO Robert Fico poslal migrační pakt OSN „do riti“

19. 11. 2018 8:41

Globální pakt OSN o migraci, který má být v prosinci přijat v Maroku jako nezávazný dokument, není v souladu s národní migrační politikou SR a je neakceptovatelný i pro Smer-SD. Ve videoodkazu na sociální síti to uvedl expremiér a předseda Smeru-SD Robert Fico.

VIDEO Robert Fico poslal migrační pakt OSN „do riti“
Foto: screen Smer-SD
Popisek: Robert Fico

„Pakt nedělá rozdíly mezi legální a nelegální migrací a vychází z principu, že migrace je dobrá, pomáhá řešit problémy světa a má být zdrojem prosperity. Ale náš pohled je jiný,“ řekl Fico. 

Podle jeho slov masy ekonomických migrantů, kteří se natlačili do Evropy, přinášejí rizika pro bezpečnost lidí, zvyšují riziko terorismu a ohrožují civilizační, kulturní a náboženské kořeny našeho kontinentu.

„Pakt je sice právně nezávazný, ale je to politicky silný dokument. Slovensko se musí k němu negativně vymezit. Správné proto bude, pokud na nejbližší schůzi v NR SR, ještě před jednáním v Maroku, přijmeme v tomto duchu jasný mandát, kterým bude vázaný kdokoliv, kdo se zúčastní jakýchkoliv jednání o paktu,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Začalo to přestřelkou Xavera s redaktorkou ČT. A teď? Ozývají se postižení, zapojují se další redakce. Jde prý o boj o veřejnoprávní média

15:49 Začalo to přestřelkou Xavera s redaktorkou ČT. A teď? Ozývají se postižení, zapojují se další redakce. Jde prý o boj o veřejnoprávní média

Před pár dny po českém internetu kolovalo video, na němž se moderátor Luboš Xaver Veselý obul do red…