VIDEO Škodíte, jako komunisti, neslo se Evropským parlamentem. Schytala to Jourová, nakonec se ozval Polčák

27.06.2017 12:10

Německá europoslankyně Beatrix von Storch (Alternativa pro Německo) se na půdě Evropského parlamentu důrazně zastala tradiční rodiny. Vyprovokovala tím k reakci českého europoslance Stanislava Polčáka (STAN).

VIDEO Škodíte, jako komunisti, neslo se Evropským parlamentem. Schytala to Jourová, nakonec se ozval Polčák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU
reklama

Od roku 1994 si OSN připomíná Den rodiny. Je jím 15. květen. Tento den nezůstal stranou pozornosti ani u poslanců Evropského parlamentu. Německá europoslankyně Beatrix von Storch se důrazně zastala tradiční rodiny a vyčetla Evropské unii, že tradiční rodinu přehlíží.

Beatrix von Storch připoměla, že i podle OSN je nejlepší základní jednotkou pro děti rodina a žádná jiná instituce mimo rodinu. Čím více se o děti starají matka a otec, tím lépe pro děti. „OSN říká, že to nejdůležitější pro dítě jsou matka a otec. ... A to je přesný opak jakéhosi náboženství, které je hlásáno v tomto parlamentu. Evropská unie by nejradši měla týdenní jesle, jak tomu bylo ve východním bloku a v NDR. Matky se už nemají starat o rodinu, ale jen o své kariéry,“ rozčílila se Beatrix von Storch.

Celé vyjádření europoslankyně v němčině naleznete zde

„A zpráva, kterou jsme tady projednávali, vlastně říká, že manželství, ale jen tradiční manželství, nikoli registorvané partnerství, a role otce a matky jsou snad zdraví škodlivé. To je zřejmě také důvod, proč tu nesedí odpovědná komisařka Jourová, ale komisař pro zdravotnictví,“ rozčilovala se dál německá europoslankyně. Rodina je zdravotní riziko. EU prostě neuznává roli matky a otce, ačkoli je to to nejdůležitější v životě dítěte,“ zuřila dál politička.

Správným směrem se podle jejího názoru vydalo Maďarsko, které tradiční rodinu brání a podporuje. Beatrix von Storch by si přála, aby celá EU a na prvním místě Německo kráčelo maďarskou cestou. Protože základem rodiny jsou otec a matka – nikoli stát jako nějaká vrchlná instance,“ zdůrazňovala dáma.

V tu chvíli se ozval český europoslanec Stanislav Polčák.

„Mě poměrně vyprovokoval projev paní kolegyně, který byl v mnohém zajímavý. Znamená to tedy, že vy chcete, aby věci, které souvisí s rodinou, byly regulovány z evropské úrovně? Rozumím tomu správně, že tímto způsobem chcete vstupovat do svébytného postavení členských států Evropské unie?“ zeptal se Polčák.

Storchová Polčáka upozornila, že to myslela přesně obráceně. Nestojí prý o žádné vměšování EU do fungování rodin. Ale z tohoto Evropského parlamentu dochází ke vměšování se, různé senzibilizační kmpaně, kampaně proti otcům, a od toho bychom měli upustit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista chytil Reportéry ČT při činu. Vypustili reportáž o „zlém“ Babišovi. Jenže totálně zmanipulovali fakta

16:45 Publicista chytil Reportéry ČT při činu. Vypustili reportáž o „zlém“ Babišovi. Jenže totálně zmanipulovali fakta

Publicista Petr Brandtner se ve svém komentáři zaměřil na pořad Reportéři ČT a na reportáž s názvem …