VIDEO Solární baroni, vraždy, politické krytí, ochranka se samopaly. Vrazi v talárech. Odhalený stamiliardový tunel. Bojovnice za levnou elektřinu Vitásková před kamerou PL

09.09.2017 19:34

HORKÉ TÉMA Česká justice i policie fungují na objednávku politiků a mafie, nevinného člověka klidně zničí. V pořadu TV ParlamentníListy.cz to řekla bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Velmi dobře prý zná jména viníků stamiliardového solárního tunelu. Z některých vyjádření až mrazí. Přesvědčte se sami.

VIDEO Solární baroni, vraždy, politické krytí, ochranka se samopaly. Vrazi v talárech. Odhalený stamiliardový tunel. Bojovnice za levnou elektřinu Vitásková před kamerou PL
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Alena Vitásková, exšéfka Energetického regulačního úřadu

Koncem července skončilo šestileté působení Aleny Vitáskové v čele Energetického regulačního úřadu. Za ty roky si zažila hodně, možná víc než si kdokoli z nás umí představit.

Kvůli zákonné podmínce nyní nesmí rok v energetice působit. Nudit se však rozhodně nebude. „Ve své celoživotní práci chci pokračovat. Na všech pozicích jsem pracovala pro náš národ, pro české občany, a proto jsem založila Institut Aleny Vitáskové, který se věnuje podpoře lidských práv a svobod,“ zmínila v úvodu interview Vitásková.

Brzy jí vyjdou další knihy – druhý díl trilogie Solární baroni bude mít podtitul „Příprava mé vraždy“ a třetí závěrečný díl ponese název „Vrazi v taláru“.

Anketa

Babiš byl vydán. Kolik dostane dle vás hnutí ANO v podzimních volbách?

2%
5%
1%
2%
4%
9%
77%
hlasovalo: 14099 lidí

„Rok jsem měla naříženou policejní ochranu. Nežádala jsem ji, nechtěla jsem to. Když mi vyhrožovali, nechodila jsem nikam plakat, že se bojím. Dostala jsem ji nařízenou v noci z ničeho nic a tři měsíce byla zostřená, že se mnou jezdili se samopaly, hlídali bydliště, nonstop jsem měla ochranu. Ztratila jsem soukromí i program, protože jsem měla přísně nařízeno, kam můžu a nemůžu jít. Takže se něco muselo dít. Není legrace, když s vámi spadne výtah,“ prozradila s tím, že výtah prý spadl s jejím přítelem.

V prvním dílu knihy Vitásková píše, že solární byznys je spojen nejen s nezažraností, politickou a justiční podporu, ale i s vraždami. „Už byl kvůli tomuto někdo zavražděn?“ zněla otázka na Alenau Vitáskovou.

„Čtěte druhý díl mé knihy. A vražd je tady málo? Někdo se třeba ‚zasebevraždí‘ sám dvaceti sedmi ranami a pak se ještě třeba zastřelí. Ubodá se, pak ubodaný zajde do sklepa a tam se zastřelí,“ narážela na to, že mnohé případy uzavřené jako sebevraždy mohly probíhat úplně jinak.

Krajský soud v Brně poslal nepravomocně Vitáskovou na osm a půl roku do vězení. Stalo se tak oni v únoru s tím, že už při samotném průběhu soudního řízení byla celá řada pochybností. Tehdejší šéfka ERÚ je podle soudu vinna z nezákonného udělení licencí dvěma solárním elektrárnám na Chomutovsku. Vitásková svou vinu od počátku důrazně odmítá. Do úřadu nastoupila až sedm měsíců po udělení uvedených licencí.

Proč byla podle svých slov odsouzena?„Protože jsem nic neudělala. Protože jsem poukázala na tunel. Protože vadím systému. Protože jsem poukázala na nesmyslně vysoce nastavené výkupní ceny pro solární elektrárny. Zastavila jsem další podpory a tím jsem ušetřila dohromady asi 700 miliard korun a ty někomu chybějí. Ty peníze někdo chtěl a ten někdo je nedostal, takže Vitásková začala vadit,“ uvedla v pořadu Horké téma.

CELÉ VIDEO SLEDUJTE ZDE:

„Část policie, státních zástupců a soudců skutečně tak musí fungovat,“ sdělila na otázku, zda se v Česku soudí na objednávku politiků a mafie. „Protože já jsem skutečně vůbec nic neudělala. Já 43 let poctivě pracuji, poukázala jsem na tunel a pak se to se mnou jen vezlo. Jsem souzena ve vykonstruovaném procesu,“ podotkla.

Jeden člověk v celém jejím procesu už prý mrtvý je. „Jeden z obžalovaných ten útok nepřežil, před pár týdny zemřel na rakovinu. Tohle se stane u mnoha stíhaných lidí. Uštvou vás tak, že rodina tím trpí nejvíc, část blízkých přátel a vy sám to odnesete zdravím,“ pokračovala.

Kdo za to všechno může? Kdo jsou viníci solárního tunelu? Kdyby někdo chtěl viníky najít, umí je označit. „To ale nikdo nechce, jinak by to nebyl problém. Má to politické krytí. V současné době nastoupila na ERÚ místo mě coby předsedkyně rada a do ní se vracejí lidé, kteří u toho byli a nastavovali vysoké výkupní ceny.“

Sama prý dobře ví, kdo viníci jsou. „Samozřejmě, já toho vím víc, než si můžete představit. Záležitost je velmi komplikovaná, píšu o politicko-lobbistických skupinách, které zasahují do všech sfér. Doporučila bych zdravici pana prezidenta, kterou posílal na křest mé první knihy. Pan prezident tam píše, kam sahá moc solární mafie,“ uvedla.

„Určitě ne, já bych ráda ještě odjela domů a šla venčit psa,“ reagovala na otázku, zda může jmenovat konkrétní jména. Naznačila ovšem, že by se to mohlo týkat dvou bývalých ministrů, Milana Urbana z ČSSD a Martina Bursíka od Zelených.

Závěrem se Alena Vitásková vyjádřila k případu Andreje Babiše, kterého chce policie trestně stíhat kvůli případu Čapí hnízdo.

„Kauzu znám z médií. Na základě vlastních zkušenosti si to dokážu živě představit a skutečně mi je velmi líto jak pana Babiše, tak pana Faltýnka, protože pokud to půjde tímto směrem a pokud politická objednávka existuje, tak to směr neztratí, tak je čeká tisíce bezesných nocí, tisíce přemýšlení proč, pokud se skutečně nic nestalo. Čeká je hrůza, kterou si oni nedokážou vůbec představit. I kvůli tomu jsem založila institut,“ dodala ve studiu TV ParlamentníListy.cz Alena Vitásková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

9:52 Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček se pořádně rozpálil nad obsahem zábavného pořadu České televize. Ve…